Obrączki Klasyczne, Jakiej Szerokości Powinny Być, Jak Wybrać Rozmiar na Krótkie Palce, Opcje Obruchalok Bez Kamieni na Wesele
01.04.2019 179 0 panibasia

Obrączki Klasyczne, Jakiej Szerokości Powinny Być, Jak Wybrać Rozmiar na Krótkie Palce, Opcje Obruchalok Bez Kamieni na Wesele

W zakładkach
W przygotowaniach do ślubu jest ważnym, ale wzruszający moment, który często odkłada się na najbardziej ostatniej chwili. To wybór obrączek ślubnych. Wielu wydaje się, że nie ma tu nic szczególnego skomplikowanego: przychodzisz do sklepu, wybierasz i kupujesz. Jednak obrączki wymagają szczególnego podejścia, bo to nie są zwykłe akcesoria, które dobierane są do sukni lub poddane pod nastrój. Trzeba je dobrać, bo dane pierścienie są wybierane do ważnego wydarzenia. Obrączki już setki lat to symbol wierności i miłości. Zwyczaj nosić pierścień jeszcze z czasów istnienia starożytnych rzymian. Myśleli, że to właśnie wewnątrz palca serdecznego istnieje tak zwana "żyła miłości", która idzie bezpośrednio do serca. Od czasów starożytnych stało się tradycją, że to właśnie mężczyzna powinien wybrać i kupić obrączki. Jednak w dzisiejszych czasach młodzi w większości przypadków razem idą na sklep jubilerski.

Złożoność wyboru

Jeśli wcześniej pierścionek zaręczynowy był zwykły złoty pasek, to w tej chwili różnorodność przedstawionych wariantów może po prostu intrygować. Asortyment jest niezwykle szeroki:
 1. tradycyjnych i proste, klasyczne;
 2. delikatne cieniutkie pierścionki, a także masywne z dużą ilością kamieni;
 3. z białego, czerwonego, w tym żółtego złota;
 4. srebrne, platynowe i wanna.
Oczywiście, że tu oczy po prostu "uciekną", a w głowie jedna myśl, jakie obrączki kupić. Trudności doda i ceny emisyjnej. Oczywiście, że nie chcieli wydawać ogromne sumy, ale i zdarzenie zostanie określony sposób zobowiązujące. Cena może różnić się od tysięcy rubli na prosty wariant i do kilku tysięcy dolarów za ekskluzywny złoty pierścionek z kamieniem. Jednak na zaręczynowy pierścieniu nie zaleca się oszczędzać, ponieważ musi ono służyć będzie codziennie przez wiele lat. Jednak i najdroższe pierścień nie będzie najlepszym wyborem. Wysyłane za zakupem pierścieni najlepiej we dwoje, tak jak ważne jest, aby znać rozmiar palca, aby wybrać biżuterię. Do tego trzeba wziąć pod uwagę kształt i cera palców, bo dla dziewczyny to jest bardzo ważne. Na przykład, dla szczupłej i wysokiej dziewczyny z długimi, cienkimi palcami, nie nadaje się masywny pierścień z dużymi kamieniami, bo ono będzie wyglądać bardzo śmieszne. W tym przypadku lepiej wybrać wąskie elegancki pierścionek, który ozdobione małymi kamykami. Dla pań z grube palce, wręcz przeciwnie, będzie całkiem właściwe duży szeroki pierścień. Ponadto, przy wyborze obrączek należy szczególnie uważnie przyjrzeć się, jakie są one w noszeniu: czy jest wygodna, czy będzie można z nimi robić codziennej pracy. Również pierścień nie powinno przeszkadzać myć ręce, przylgnąć do ubrania. Są i inne niuanse, które należy wziąć pod uwagę dla właściwego wyboru.

Klasyczne obrączki

W Rosji klasyczne obrączki tradycyjnie stanowią wyroby z czerwonego złota, bez użycia ozdób i klejnotów. W niektórych przypadkach na nich wykonują wskazówki z imieniem wybranki, datą ślubu lub życzeniem siebie. Jednak w ostatnich latach zainteresowanie czerwonego złota kilku spał. Dziś popularność zyskuje złota białego lub żółtego koloru, który wcześniej był bardziej tradycyjny dla Europy. Wybierając szerokość klasycznego pierścienie, zaleca się wziąć pod uwagę sylwetka panny młodej i pana młodego. Zbyt masywny pierścień na chłopcu lub dziewczynie z chudym ciała może wyglądać jak nieproporcjonalnie duża wyrób. W tym samym czasie zbyt cienki pierścień na ludziach z dużymi palcami i solidnym ciała wizualnie może się zgubić. Biorąc pod uwagę swoje sylwetka, kształt i rozmiar palców, można zrozumieć, jak klasyczny pierścień będzie ci odpowiadać. Klasyczne obrączki są piękne tym, że one nigdy nie wyjdą z mody. Jednakże, jeśli zdecydujesz się wybrać bardziej modne pierścienie, to w nim w przyszłości można będzie zrozumieć, jak długo jesteście razem, tak jak moda na biżuterię często się zmienia.

Rzeźbione i kolorowe obrączki

Oprócz obrączek z białego, czerwonego i żółtego złota, są obrączki, które łączą w sobie dwa lub trzy rodzaje złota. Wyglądają takie biżuteria bardzo atrakcyjne i ciekawe. Przy tej opcji takich pierścieni bardzo wiele:
 1. mogą one być różnej grubości i szerokości;
 2. zawierać w sobie ozdoby i nacięcia;
 3. być krutyashchimisya, a w niektórych przypadkach składać się z kilku połączonych ze sobą pierścieni wykonanych z różnego rodzaju złota.
Niezwykle piękne są ażurowe pierścionki i obrączki z wytłoczonym ornamentem, jednak do codziennego noszenia podobne wyroby nie są bardzo wygodne. Wraz z tym takiego pierścień będzie wyglądać jak prawdziwe dzieło sztuki. Dziś w biżuterii sklepowych sporo pierścionki zaręczynowe z diamentami. Takie produkty są bardzo drogie, dlatego też trzeba dobrze wybrać. Diament jest diament, który za pomocą wyszlifowaniu dołączony odpowiedni kształt, ujawnia całe jego piękno, nadając wykwintne blask w promieniach słońca. Dlatego przy wyborze pierścionki z brylantem, należy sprawdzić jego blask światła. Pierścionki zaręczynowe z brylantem wolą dziewczyny i kobiety w każdym wieku, jednak diament będzie wyglądać świetnie i na ramieniu mężczyzny. Wraz z tym obrączki mogą być ozdobione nie tylko diamenty. Świetnie będą wyglądać fianity, które do tego będzie znacznie tańsze diamentów. W tym samym czasie, pierścienie można wykonać na zamówienie. W tym przypadku mogą być ozdobione różnymi kamieniami. Na przykład, można wybrać kamienie, które odpowiadają znakom Zodiaku panny młodej i pana młodego.

Obrączki do ślubu

Jeśli Jesteś wierzący i chcesz odbyć ceremonia zaślubin, to w tym przypadku również trzeba wiedzieć, jak wybrać obrączki, bo tu nie każdy biżuterię nadaje. Najlepiej w tej sprawie skonsultować się u księdza lub specjalisty biżuterii wnętrza. Dziś sprzedawane są specjalne złote pierścienie z modlitwą na wewnętrznym obwódka, które są specjalnie przeznaczone do ślubu. Zazwyczaj te pierścienie są sprzedawane w ikonowy sklepie lub w innych kościelnych sklepach. ślubny pierścienie tradycyjnie wykonywane z różnych materiałów. W chrześcijańskim kanonów kobieta w małżeństwie jest uosobieniem Kościoła, a mężczyzna – Chrystusa. Dlatego pierścień dla pana młodego jest zrobione ze złota, a dla panny młodej - ze srebra. W ten sposób, ślubny pierścieni różne funkcje dla mężczyzny i kobiety. Kościół obecnie mniej drżeniem odnosi się do tradycyjnych obrzędów. Dlatego nowożeńcy mogą kupić takie same ślubny pierścienia. Najważniejsze w twoim ślubie - w pełni uświadomić sobie znaczenie tego dawnego obrządku, a także odpowiedzialność, która bierze na siebie.

Wybieramy szerokość

Najważniejszy parametr to rozmiar szerokość pierścienia:
 1. 2-4 mm – wąskie pierścienie;
 2. 4-6 mm – średnie;
 3. 6-8 mm – szerokie pierścienie.
Wąskie lub bardzo szerokie pierścienie świetnie wyglądają na cienkich i długich palcach. Tutaj mogą podejść i ozdoby średniej szerokości, jednak wiele zależy od preferencji i modelu pierścienia. Jeśli palce grube lub krótkie, zaleca się, aby zająć rozmiar szerokość pierścienia w 4-6 mm. Wąskie i zbyt rozbudowane modele będą wyglądać mniej atrakcyjnie. Rozmiar szerokość pierścienia w 2-6 mm wybiera się do palców średniej długości. Mężczyznom najlepiej zwracać uwagę na obrączki, które mają wymiar szerokości 4-8 mm. Jeśli staw w palcu nieco szerszy, niż falanga, to warto pochodzić z żądanej szerokości pierścienia. Rozmiar należy dobierać tak, aby wąski model jest wystarczająco trudne odbyła się w kość, bo na palcu pierścień będzie jeździć. Szerokie produkt może swobodnie nosić, bo to będzie dobrze wyglądać na palcu. Do tego warto zacząć od tego, jak często ozdoba będzie realizowany. W każdym razie Ci z tym pierścieniem musi być wygodne. Rozmiar pierścionka będzie silnie zależeć od jego wewnętrznego profilu. Większość obrączek w Rosji produkowane z płaskim wewnętrznym profilem, podczas gdy importowane produkty często mają wypukły zaokrąglony kształt, który zapewnia bardziej komfortowe dopasowanie. Taka forma profilu pierścienia będzie siedzieć wygodniej. Obrzęk palców pierścień nie będzie wpadać w skórę. Ponadto można tu przeprowadzić polerowanie powierzchni wewnętrznej, aby uzyskać odpowiedni rozmiar. W szczególności jest to ważne dla wyrobów z diamentami, przecież uzyskać żądany rozmiar w inny sposób będzie po prostu niemożliwe.

Dobieramy rozmiar

Należy pamiętać, że rozmiar palców może się zmieniać kilka razy dziennie. Wpływ na to mają warunki i obciążenia, w których znajduje się ręka:
 1. temperatura powietrza. Palce w mróz stygną i stają się cieńsze, proces odwrotny obserwuje się w ciepło;
 2. rozmiar może się zmieniać i od wysiłku fizycznego. Na przykład, po noszenia ciężkich toreb, uprawianie sportu lub od znacznej ilości pijany płynu.
Dlatego przed zakupem pierścieni warto zrezygnować z powyższych obciążeń i płynów w dużych ilościach. Podstawowe wymiary pierścieni znajdują się w zakresie 15-23 - to liczby, które oznaczają średnica wewnętrzna biżuterii produktu w milimetrach. Ma wymiary 15,5; 16,5 i tym podobne. Dane wymiary w niektórych przypadkach nazywane "połówki odwrotności", jednak to nie do końca prawda: 16,5; 17,5 i tym podobne - pełne wymiary, które wskazują na pełną wartość średnicy wewnętrznej. Wybierasz się na sklep jubilerski, nie powinniśmy się dziwić, że wymiary, które są podane na etykietkach pierścieni, trochę różnią się od rzeczywistego rozmiaru. W większości przypadków różnica może wynieść do 0.3 mm. Na przykład, jednym sklepie pierścień może "jechać" po prostu świetnie. W innym sklepie pierścień, który ma taki sam rozmiar, może nie podejść. Spowodowane jest to tym, że im tańszy produkt, tym większa dokładność. Pożądane jest, aby określić rozmiar na produktach tej szerokości, które zakładasz sobie. Jest to spowodowane tym, że obrączki o szerokości 8-10 mm, będą wielkości 0.5 mm więcej, niż wyroby o szerokości 4-5 mm. wielki Pierścień szerokości będzie siedzieć bardziej ciasno, więc będzie znajdować się na falandze, a nie obok z kręgosłupem. Jeśli nie masz okazję przymierzyć szeroki pierścień, należy skorzystać z następującą regułą: na każdy milimetr szerokości od szerokości 5 mm należy dodać 0.1 mm mapie. Najlepiej spróbować pierścienie kilka rodzajów, aby zdecydować, jaki pierścionek jest naprawdę bardzo dobry wybór. W większości przypadków wszystkie części czysto indywidualne. Dlatego obrączki należy wybierać świadomie, bo to rzecz będzie trzeba stale. Pierścionek zaręczynowy nie musi wywoływać uczucie podrażnienia, w którym Możesz czuć komfort. Dlatego nie należy dobierać do pary pełni takie same pierścienie, bo palce u każdego człowieka mają swoje indywidualne cechy.

Wybór metalu

 1. Jeśli wolisz złote obrączki, zaleca się, aby zatrzymać się na próbie 585, bo złoto jest dość miękkim metalu. Z biegiem lat, pierścień może się zdeformować. To właśnie ta próba będzie w stanie zachować piękno i oryginalny połysk twoich ozdób, niż próby z wysoką zawartością złota.
 2. Dla tych ludzi, którzy ważna jest czystość metalu, jest odmiana - chervonnoe złoto. Próba złota od 900 i wyżej, dzięki czemu zanieczyszczenia w nim minimalne. Jednak takie ozdoby dość łatwo zarysować i deformować. Dlatego pierścienie wykonane z chervonnogo złota, powinny być szerokości nie mniejszej niż 4 mm, oraz o grubości co najmniej 2 mm.
 3. Czerwone złoto jest w Rosji najbardziej powszechne. W tym przypadku wybrać obrączki odpowiedniego koloru i stylu nie będzie łatwe.
 4. Białe złoto najlepiej wybrać, jeśli Masz zamiar kupować pierścionki zaręczynowe z diamentami.
 5. Platyna będzie najdroższym wyborem. Obrączki z platyny są bardziej odporne na ścieranie i praktyczne niż złoto próby 750. Jednak i cena będzie kilka razy wyższa. Do tego sam metal będzie cięższy ciężar na palcu będzie czuł.
 6. Nie zaleca się kupować obrączki ze srebra. Rzecz w tym, że pierścienie ze srebra dość szybko tracą swój wygląd. Przy tym od kontaktu ze słoną morską wodą produkt może być pokryte nalotem i pociemniały.
 7. Alternatywą dla platyny i złota może być ze stali nierdzewnej. Te pierścienie niesamowicie, a do tego jest to najlepszy wybór dla osób z alergią.
 8. Pierścienie mogą być ozdobione grawerowanie, kamieni szlachetnych i kamieni szlachetnych.

Praktyczne porady

 1. Nie warto kupować pierścionki w wątpliwych miejscach. Istnieje duże prawdopodobieństwo przedostania się na podróbkę.
 2. Obrączki należy spróbować w komfortowych warunkach, bez pośpiechu. Palce nie powinny być nadmiernie otekshimi, razmyakshimi lub zmarznąć.
 3. Dla zachowania pierwotnego wyglądu pierścieni, ważne jest, aby unikać kontaktu z przedmiotami, które są w stanie zarysować swoje pierścienie, a także unikać przedostania się na nich różnego rodzaju chemikaliów (często są one dostępne w środkach czyszczących).
 4. Istnieją dwa rodzaje ślubnych pierścieni: uzupełniona jest eksportowana i klasyczne proste. Klasyczne obrączki mogą być dwóch rodzajów – zakrzywione i płaskie. Płaskie pierścienie różnią się cylindryczny kształt z lekko zaokrąglonymi krawędziami. W zasadzie taką samą formę mają i zdobione pierścienie. Poluskruglennye pierścienie mają kształt prawidłowego obwodu do przekroju podłużnym. Wewnętrzna powierzchnia pierścienia jest płaska, a na zewnątrz – zaokrąglona. Ostatnio dostępne są pierścienie "o podwyższonym standardzie". Mają kształt owalny w przekroju podłużnym. Podobne obrączki siedzą dość wygodne.
Jeśli masz jakieś pytania - zostawiajcie je w komentarzach pod artykułem. My lub nasi goście z przyjemnością odpowiemy na nich
Takie Kuszące Pierścienie
Takie Kuszące Pierścienie
Takie Kuszące Pierścienie
07.02.19 Pierścienie / Biżuteria
Pierścień jest najbardziej popularną ozdobą, a nosić go jako talizmanu zaczął jeszcze w czasach pierwotnych. Od różnorodności nowoczesnych wyrobów oślepiony, co można
Pierścień Do Oferty Ręce i Serca, Jaki Pierścionek Dają, Gdy Sprawiają, że Oferta Dziewczynie
Wybrać pierścionek dla małżeństwa — sprawy skomplikowane, wymagające pewnej wiedzy. Trzeba, aby nie tylko pięknie wyglądało, ale było wygodne w noszeniu i odpowiadały
Stylowe Kolczyki Kongo w Kształcie Pierścieni z Diamentami, Fianitami, Złotymi i Srebrnymi Wstawkami
Kolczyki kongo – to rodzaj kolczyków, które mają specyficzną formę okrągłą o różnych średnicach. W większości przypadków kolczyki kongo wykonywane są puste, dzięki czemu
Pierścionki z Diamentami Czarnymi, Żółtymi i Różowymi, Piękne Kobiece i Męskie Pierścionki z Białego Złota, Platyny Lub z Ceramiki
Diamenty to najlepsi przyjaciele dziewczyny. Ta wypowiedź trudne wyzwanie, ponieważ kobiety kochają piękną biżuterię. Są różne rodzaje pięknych ozdób, jednak złoty
Falangovye Pierścienie ze Złota i Srebra, Podwójne z Zakrętu na Dwa Paliczki, Duże i Długie na Cały Palec
Kobiece ręce można ozdobić nie tylko oryginalny manicure, ale i niezwykłe ozdoby. Mogą one być ze srebra, złota lub nawet zwykłą biżuterią, najważniejsze jest tu coś
Pierścionki ze Złota, Które jest Zawsze w Modzie
Pierścionki ze Złota, Które jest Zawsze w Modzie
Pierścionki ze Złota, Które jest Zawsze w Modzie
11.04.19 Akcesoria / Pierścienie / Biżuteria
Pierścienie we wszystkich czasach były popularnych ozdób. Teraz noszą je kobiety, mężczyźni, a nawet dzieci jubilerów robią śmieszne miniaturowe pierścienie. Te ozdoby