Podkład Pod Makijaż, Który Najlepiej Baza i Podkład Podkład Pod Makijaż, Co To jest, Gładź Baza
25.04.2019 362 0 panibasia

Podkład Pod Makijaż, Który Najlepiej Baza i Podkład Podkład Pod Makijaż, Co To jest, Gładź Baza

W zakładkach
Wiele dziewczyn ma w swojej kosmetyczki podstawowy produkt do wyrównywania powierzchni twarzy przed zastosowaniem produktów do makijażu. To się nazywa podkład, bazę lub podkład. Jeśli wcześniej to substancja wykorzystywana tylko przez profesjonalnych wizażysta, to teraz jest ono dostępne do użytku domowego i sprzedawane w każdym sklepie kosmetycznym. Ważne jest, aby wiedzieć, jak prawidłowo dobrać podkład, aby on w harmonii z typem skóry i odpowiadał wszystkim wymaganiom.

Cel i zadanie baza pod makijaż

Jeszcze niedawno większość prostych dziewczyn nie miało pojęcia, co to jest baza pod makijaż i dlaczego trzeba ją wykorzystać. Dziś w sprzedaży znajdują się środki każdej kategorii cenowej, które znacznie poprawią jakość codziennego makijażu. Stosuje się je z kilku celów:
 • wygładzanie terenu i niedoskonałości skóry;
 • zwiększenie odporności makijaż — nie roluje się w ciągu dnia;
 • ochrona od tłustego połysku;
 • rozpraszanie światła jest dodatkową zaletą stosowania starterów, dzięki której drobne wady praktycznie znikają.
Podkład pod makijaż w żaden sposób nie wpływa na koloryt skóry — na tym polega jej zasadnicza przeciwieństwie do "tonalki". Produkt przeznaczony jest do wyrównywania drobnych nierówności, aby one nie były widoczne pod makijażem.

Główne zalety i wady podstaw do makijażu

Główną zaletą, a także powód, następnie potrzebna jest baza pod makijaż, — wyrównanie powierzchni naskórka, aby pozostałe środki spadały bardziej równomiernie. Narzędzie kontroluje połysk, a także nieznacznie poprawia koloryt. Jednak konsumenci podkreślają wady i zalety zarówno tanich jak i drogich rodzajów podkładu:
 • środki te tworzą dodatkowy ciężar, z powodu tego, co pojawia się dyskomfort w ciągu dnia, a makijaż staje się nie aż tak dokładne;
 • nie da się ukryć widoczne wady (wysypka, blizny, krwiaki);
 • latem warstwa makijażu utrudnia normalne parowanie skóry twarzy, a także uniemożliwia pracę gruczołów skórnych.
Profesjonalni wizażyści należy stosować podkład. To jedyny sposób, aby nałożyć makijaż tak, żeby wyglądał jak najbardziej naturalny i trwała cały dzień. W warunkach domowych można również korzystać z podobnym produktem. Aby maksymalnie ograniczyć szkodliwe działanie rozlewniczy kosmetycznych substancji, ważne jest, aby wybierać tylko wysokiej jakości preparaty, które będą indywidualnie podchodzić do typu skóry. Tak, silikonowa baza pod makijaż są przeciwwskazane dla mroźnej zimy — składnik ten nie wytrzymuje spadek temperatury.

Jak wybrać odpowiedni podkład dla różnych typów skóry

Wiele dziewczyn nie wie, jakie bazy kupić. Aby zrozumieć, jak dobrać podkład pod makijaż, warto skonsultować się z kosmetyczką. Opowie o wszystkie zawiłości, na które należy zwrócić uwagę przy zakupie substancji. Warto jednak pamiętać, że nie zawsze najdroższe kosmetyki okażą się jak najbardziej wysokiej jakości, tu chodzi o indywidualnej zgodności skóry ze składnikami kosmetyków.

Skóra normalna i podstawy dla niej

Odpowiednie substancje z lekkiej, płynnej lub kremowej konsystencji dla skóry normalnej. Oni doskonale pomagają od zbędnego blichtru i pomagają wyrównać drobne nierówności. Normalna skóra właściwa jest często narażona na wpływ czynników zewnętrznych. To prowadzi do pojawienia się otwartych porów i powstawanie tłustego i niezdrowego blasku w ciągu dnia. Wobec tych efektów, lepiej skorzystać z primerem z lekkim matiruyushchey podstawą. Taki preparat można stosować nawet codziennie, w zimie i w czasie upałów.

Tłusta skóra i jej funkcje

Taki typ naskórka potrzebuje specjalnego programu, mające na celu regulację pracy funkcje gruczołów łojowych. Dla skóry idealna baza z wyraźnym matiruyushchim efektem. Można również zastosować preparaty na bazie silikonu — zapobiegają nadmiernej produkcji sebum. Opinia, że do tłustego typu podkład pod makijaż i inne kosmetyki mogą być tylko zimą, świadomie fałszywe. Latem, gdy na skórze intensywnie powstaje połysk, wysokiej jakości kosmetyki może zmniejszyć ten problem.

Sucha skóra i odpowiedni podkład dla niej

Dobrze dobrany podkład do skóry z większą suchość musi posiadać wyraźnym efektem nawilżającym. Jeśli nie korzystać z takiego makijażu, bardzo szybko staną się widoczne zmarszczki i inne defekty. Nawilżanie należy zarówno w zimie jak i w lecie, ale w zimie makijaż nie nakłada się bezpośrednio przed wyjściem. Ponadto, do suchego typu nie nadają się silikonowe bazy.

Połączenie skóry i jej cechy

Taka naskórek również wymaga korekty pracy gruczołów łojowych. Na niektórych obszarach, a szczególnie w okolicy czoła, nosa i na nosie może być zwiększona aktywność podskórnych łojowych. Powoduje to pojawienie się nieestetyczny połysku, który może zepsuć nawet wysokiej jakości makijaż. Z tym problemem pomoże poradzić sobie silikonowe bazy, które nie tylko będą w stanie zamaskować wady terenu, ale i regulują powstawanie sebum.
Również dobry efekt można uzyskać od matiruyushchikh substancji z lekką konsystencję.

Dojrzała skóra: subtelności wyboru

Kobiety, u których już zaczęły pojawiać się zmarszczki, będzie musiał wykonać makijaż dla wszystkich zasad. Pod kosmetyki należy stosować tłusty, odżywczy podkład, który jest częściowo zmniejszenia nierówności i poprawy stanu naskórka. Wysokiej jakości kosmetyki pozwalają nie tylko stworzyć atrakcyjny wizerunek, ale i poprawić kondycję skóry w ciągu dnia.

Wrażliwa skóra: sekrety makijażu

Taki typ skóry skłonnej do powstawania alergii. Dla takich dziewczyn nadają się płynne baza pod makijaż z pogrubioną składnikiem. Przed ich zastosowaniem należy nanieść niewielką ilość preparatu na przedramieniu i obserwować reakcję. Także nie warto wybierać bazy silikonowej, żelowej lub na bazie oleju.

Rodzaje podstaw pod makijaż i różnice między nimi

W dziale kosmetycznym, można zgubić: w gablotach znajduje się zbyt duża ilość opcji. Puder, podkład, krem, baza pod makijaż i różne khaylaytery muszą pasować nie tylko do konkretnego typu skóry, ale i do siebie. Ważne jest, aby zrozumieć, w czym zasadniczą różnicą między głównymi rodzajami podstaw i na które z nich należy zwrócić uwagę przy zakupie.

Matujący podkład pod makijaż

Taki produkt może dobrze wyrównać skórę i zneutralizować brzydki połysk w ciągu dnia. Narzędzie może mieć płynnej lub kremową strukturę. Powinna ona równomiernie układany i szybko się wchłaniać, nie dopuszczając do nadmiernej pracy gruczołów skóry twarzy.
Niektóre firmy też produkują kompaktowe kształty matiruyushchey bazy, a także matiruyushchie substancji w postaci ołówka. Są one przydatne do punktowego nakładania i korekcji niektórych wad.

Silikonowa baza pod makijaż i jej zalety

Jeśli szczegółowo zbadać etykietę ze składem niektórych podstaw pod makijaż, można zobaczyć silikon. Składnik ten jest przeznaczony dla bardziej sprawnego podziału środków na górnej warstwie skóry. Ponadto, jest on w stanie korygować wady i rozwiązywanie połysk. Silikonowe podkłady mają płynnej lub geleobraznuyu tekstury, przy tym nawet o małej pojemności wystarcza na bardzo długo.

Nawilżająca baza i komu będzie pasować

Suchą i wrażliwą skórę należy nawilżać w ciągu dnia. Podkłady z podobnym efektem często zawierają witaminy A i E, różne sole i minerały. Mogą one znajdować się albo geleobraznymi, ale częściej mają miękką olejową konsystencję. Leki szybko wchłaniane i zapobiegają peeling. Jednak ich stosowanie nie zastąpi normalnej, codziennej pielęgnacji. Rano i wieczorem należy stosować krem tłusty, a także usunąć łuszczące się cząstki.

Maskiruyushchaya baza — łatwy sposób na ukrycie niedoskonałości skóry

Produkty te różnią się od zwykłych przezroczystych obecnością określonego odcienia. Stanowią połączenie podkładu i korektora, które jednym ruchem wykładają i powierzchnia, i odcień twarzy. Środki takie często mają bardziej gęstą konsystencję i kładą się gęstą warstwą. Ich rzadko używają do codziennego makijażu, ponieważ są zbyt gęste i tworzą dodatkową warstwę nad powierzchnią naskórka.

Gładź baza — opcja na co dzień

Doskonale ukrywa niedoskonałości i cienie, wypełnia zmarszczki. Po jej użyciu korektor rozprowadza się równo i nie staje się drętwienie w drobne zmarszczki mimiczne. Efekt trwa przez cały dzień. Większość podkłady posiadają należy wyrównać działania, ale mają różną fakturę. Niektóre z nich są bardziej lekkie, płynne lub oleiste, pozostałe prezentowane geleobraznymi substancji lub kremem.

Najlepsza baza pod makijaż: opinia specjalistów

Wizażyści radzą kupić podkład, ale musi przypominać do indywidualnych cech skóry. Niektórzy wolą bardziej gęste środki, ale są i amatorzy płuc tekstur. W sklepie można przetestować kosmetyki i określić, która opcja będzie najbardziej odpowiedni.
Do codziennego użytku, można wybrać opcję u producentów, takich jak Max Factor, Maybelline, Collistar, L ' Oreal, Givenchy. Istnieje również szeroki wybór wśród koreańskich kosmetyków, ale w tym przypadku ważne jest, aby śledzić skórnej reakcji po jej nałożeniu.

Jak prawidłowo wybrać podstawę, by nadawała się do typu skóry

Dla początkujących są specjalne szkolenia instruktażowe i warsztaty profesjonalnych artystów makijażu, które pomogą dobrać odpowiedni produkt. W sklepie nie bój się korzystać z próbnik i skontaktować się z konsultantem. U kosmetyczki istnieje kilka wskazówek, które pomogą nie przeliczyć się z wyborem narzędzia:
 • im bardziej sucha skóra, tym bardziej pożywne podstawa dla niej potrzebne;
 • środek musi być rozłożony równomiernie, aby nie pozostać w rogach i dobrze wchłaniać;
 • można wybrać poszczególne produkty do ust, powiek lub strefy pod oczami;
 • aby środki dobrze łączyły się między sobą, warto podnieść podstawę, fundament, konsilery i puder jednego producenta.
Bazę pod makijaż można zamówić przez internet. Większość producentów oferuje możliwość zakupu ich produktów na stronie internetowej firmy. W tym miejscu można zamówić ekspresową dostawę, co znacznie oszczędza czas. Jednak taka metoda nadaje się tylko do tych środków, które już były używane i podeszli, w pozostałych przypadkach lepiej przetestować podkład przed zakupem.

Jaką konsystencję bazy wybrać do codziennego użytku

Konsystencja podkładu zależy od rodzaju skóry. Ponadto, w torebce warto mieć dwie opcje narzędzia. Jeden z nich będzie służyć lata, a drugi — w zimie. Letnia odmiana będzie łatwiejsze, a zima — tłuste i pożywne. Poza tym warto skupić się na typ skóry:
 • do skóry suchej — kwasy kremowe tekstury z dodatkiem naturalnych olejów i witamin;
 • dla normalnej i mieszanej — żele i pianki, oleiste substancje;
 • dla skóry tłustej — płynne eliksiry, preparaty z geleobraznoy fakturze.
Najlepsze narzędzie, niż można szybko zastąpić bazę pod makijaż, — nawilżające mleczko do skóry. Jego rozłożenia w okolicy twarzy i szyi, a następnie przetarł palcami masując.

Zasady nakładania podkładu pod makijaż

U wizażystów jest łódź, jak nakładać bazę pod makijaż poprawnie. Ozdobne kosmetyczne substancje nie nakładają na nepodgotovlennuyu skórę, w przeciwnym razie będą kłaść nierówne warstwami. Ponadto, warto uświadomić sobie, że korektor nie można nakładać bezpośrednio na podkład. Należy odczekać 5-7 minut, aż baza się nie wchłania, a dopiero potem kontynuować procedurę.

Przygotowanie do zabiegu

Przed nałożeniem dekoracyjnej i ukhodovoy kosmetyków na skórę należy oczyścić w dowolny wybrany przez siebie sposób, przy użyciu mleczko lub tonik. Jeśli masz objawy łuszczenia, można użyć peeling i krem odżywczy. Podkład pod makijaż, wygładza niedoskonałości i nierówności, ale łuszczące się cząstki naskórka, rozszerzone pory i czarne punkty — to kosmetyczne problemy, które trzeba traktować oddzielnie.

Nakładanie podkładu

Bazę pod makijaż można nałożyć szerokim pędzlem, rękami lub gąbką. Pierwszy sposób nie jest odpowiedni dla wszystkich, ponieważ pędzlem trudno rozprowadzić preparat równomiernie. Palcami rąk substancja stosowana na twarz i szyję, a następnie rozdzielają pokhlopyvayushchimi ruchami. Przy takim sposobie nakładania baza padnie równiej, niż gdyby po prostu wcierać ją w skórę. Jeśli nakładać kosmetyki wygodniej gąbką, lepiej wybrać miękki silikonowy sponzh. Nie pochłaniają materię, a równomiernie rozprowadza go na powierzchni skóry.

Ranking TOP 8 najlepszych podkładów: najbardziej popularne producenci

Asortyment sklepów kosmetyki to produkty do profesjonalnej i domowej pielęgnacji skóry. Dostępne modele (Amore, Bielita, Eveline) oferują również wysokiej jakości preparaty z witaminami i olejami mineralnymi elementami w składzie. "Avon", "Orifleym", "Faberlik" (elementarz "face control") — również szereg znanych producentów, u których można dobrać dobrym rozwiązaniem na co dzień.
Na liście top-8 są światowe marki, znane z jakości i bezpieczny skład swoich środków.

CHANEL — marka o światowej renomie

Podstawą znanej marki Le Blank de Chanel — uniwersalny maskujący podkład dla młodej i dojrzałej skóry. Narzędzie dostosowuje się do tonu i doskonale wygładza wszystkie wady. W jego składzie zebrano ogromną ilość składników odżywczych, w tym wyciąg z alg morskich, woda różana, oczaru wirginijskiego i inne.

Guerlain — producent kosmetyków najwyższej jakości

Jeden z liderów rankingu. Baza jest wykonana z użyciem pereł naturalnych, w tym jej cena pozostaje demokratyczny. Narzędzie doskonale rozmieszczone w górnej warstwie skóry i wygładza wszystkie jej wady, a także wyrównuje koloryt. Po regularnym stosowaniu skóra szybko stanie się aksamitne, zdrowy i nawilżona.

Givenchy — sprawdzona jakość

W arsenale Givenchy są eleganckie wyrównawcze bazy z serii Actimine. Posiadają zdolność uspokajać, żółty odcień na powierzchni naskórka lub tonowym kremie, dlatego należy ich używać bez korektora. Ponadto, baza ma przyjemną kremową konsystencję i nawilża skórę. W jej składzie są wyciągi z mleka i owoców, w tym kiwi.

Bourjois

Świetnym rozwiązaniem na co dzień i na specjalne okazje. W skład tego podkładu jest błyszczące drobinki, które nadają twarzy delikatny blask. Ponadto, środek trochę rozjaśnia skórę, nie zmieniając naturalny odcień. Ta baza zaleca się właściciele każdego typu skóry właściwej, a korzystać z niej można w każdym wieku. Również u producenta jest matujący baza — Happy Light Matte Serum Primer. Ona doskonale dostosowuje odcień, a także nawilża skórę i spłyca drobne zmarszczki.

Vichy — dla najbardziej wymagających

Marka Vichy pozostaje rozpoznawalny na całym świecie, zwłaszcza on jest znany z wodą termalną do pielęgnacji twarzy. W ich asortymencie znajdują się ukhodovaya i kosmetyki, które są wysokiej jakości, hipoalergiczny i bezpieczny skład. Firma współpracuje z firmą L ' Oreal, ale produkuje wyroby pod własną nazwą. W ofercie jest tonowanie podkład, który wyrównuje i poprawia koloryt skóry (Vichy Oligo 25). Odnosi się ona do hipoalergiczny i jest szczególnie polecany przez specjalistów w najgorętszy czas w roku — produkt nie brudzi pory. U bazy lekka konsystencja, a także w jej składzie brakuje silikon.

Max Factor — idealne do użytku domowego

Amerykańska marka, popularny na całym świecie. To budżetowa kosmetyki wysokiej jakości, która nadaje się do codziennego użytku. Tutaj można znaleźć środek, który idealnie nada się do typu skóry. Tak, Max Factor Face Finiti All Day Primer istotne dla profesjonalnych i użytku domowego. W składzie tej bazy są przydatne witaminy, a także jest legalny do problematycznej i wrażliwej skóry.

Mary Kay — miły stosunek ceny do jakości

Produkty Mary Kay jest używany na całym świecie. U tego kosmetyku jest tak zbilansowana formuła, że skład wielu leków pozostaje niezmienna od wielu lat. Szczególną dumą firmy jest przeciwzmarszczkowe z serii, do której należy podkład pod makijaż Mary Kay Time Wise.
Ta baza nie tylko wygładza skórę, ale również odżywia i nawilża ją.

Pupa — standard wśród producentów kosmetyków

Smoothing Foundation Primer — gładź i maskiruyushchaya podkład pod makijaż lekka konsystencja. Ona wyrównuje i ton, a powierzchnia twarzy, dzięki czemu makijaż rozprowadza się równomiernie i nie zepsuje się w ciągu dnia. W jej składzie jest silikon, więc świetnie nadaje się do skóry tłustej.

Porady kosmetyczek, jak prawidłowo wybierać i korzystać z podstawą pod makijaż

Aby makijaż nie był podobny do sceniczny makijaż, ważne jest, aby stosować go w naturalny sposób. Podkład pod makijaż pozwoli rozprowadzić podkład do twarzy, korektory i konsilery równomiernie i bezpiecznie, aby obraz trwała cały dzień. U wizażystów istnieje kilka wskazówek, jak nauczyć się prawidłowo korzystać z elementarz w warunkach domowych:
 • wybierać produkty wysokiej jakości, która jest odpowiednia do typu i kolorytu skóry, nie powoduje alergii i łatwo się rozprowadza;
 • przechowywać preparat w instrukcji, należy zamknąć butelkę z pokrywą;
 • nakładać bazę tylko na dobrze oczyszczoną skórę, po użyciu peelingu i balsamu;
 • nawet wysokiej jakości baza pod makijaż z efektem nawilżenia nie zastępują użycia ukhodovoy kosmetyków.
Jeśli stosować się do zaleceń specjalistów, to można łatwo zrobić wspaniały makijaż, który utrzyma się przez długi czas.
Baza pod makijaż — jest to obowiązkowy element codziennego i świątecznego meyka. Asortyment środków ogromny, więc dokonać właściwego wyboru można tylko metodą prób i błędów. W sklepie nie bój się skontaktować się z konsultantem za pomocą, opisać wszystkie swoje życzenia i funkcje skóry — na pewno z porady specjalisty pomoże skrócić poszukiwania.
Jeśli masz jakieś pytania - zostawiajcie je w komentarzach pod artykułem. My lub nasi goście z przyjemnością odpowiemy na nich
Zielony Korektor Do Twarzy, Korygujący Ołówek Do Twarzy, Jak Korzystać Z Zielonym Korektorem
Trendy w makijażu zmieniają się, ale jedno nie wychodzi z mody – doskonały dźwięk, czyste, wypielęgnowane twarz. Maski, peelingi i dziesiątki ukhodovykh procedur nie
Jak Wybrać Podkład do twarzy: Porady od Profesjonalistów
Zanim stworzyć dowolny makijaż, należy zastosować podstawę na twarz. Aby ukryć plamy, trądzik, naczynka, cienie pod oczami będzie dobry korektor. Jeśli zbadać swój typ
Jak Wybrać Podkład Do Twarzy Dla Skóry Suchej, Wrażliwej, Mieszanej Lub Tłustej Skóry
Pytanie, jak dobrać podkład do twarzy jest ważny dla każdej kobiety, chcącej wyglądać bez zarzutu w każdej chwili. Dlatego nakładanie podkład - jeden z obowiązkowych
Co To jest bb Krem bb, Krem Do Twarzy, Jaki jest Najlepszy Podkład do twarzy, Niż Go Zmywać
Uniwersalne narzędzie o nazwie BB-krem do dziś produkuje praktyczne każda marka kosmetyczna, bo ta wygodna kosmetyki stworzony do pielęgnacji i ukryć niedoskonałości
Profesjonalny Makijaż: Kosmetyki, Porady Wizażystów, Jak Zrobić Profesjonalny Makijaż
Makijaż wykonany ręką profesjonalisty, widoczny na pierwszy rzut oka: osoba ma nieskazitelny wygląd, małe wady umiejętnie ukryte przed oczami innych. Aby to osiągnąć,
Pieczone Puder Pupa: Cechy i Korzyści
Pieczone Puder Pupa: Cechy i Korzyści
Pieczone Puder Pupa: Cechy i Korzyści
04.05.19 Kosmetyki i Makijaż
Idealną podstawą pod każdy makijaż będzie pieczone puder Pupa. Jest to produkt słynnej włoskiej marki już dawno stała się międzynarodowym bestsellerem. Puszysty proszek