Rodzaje Zamków na Kolczyków, Angielski i Francuski Zamek na Kolczyków, Zaciski, Jak Rozpiąć Zamek
19.04.2019 888 0 panibasia

Rodzaje Zamków na Kolczyków, Angielski i Francuski Zamek na Kolczyków, Zaciski, Jak Rozpiąć Zamek

W zakładkach
Rodzaje zamków na kolczykach są tak zróżnicowane, że w nich można łatwo pomylić z przyzwyczajenia. Jedne z nich są bardziej wiarygodne, inne mniej, część może nie pasować właściciele wrażliwych uszu lub pań z płat ponadstandardowej grubości. Dlatego wybór powinien być uważnie.

Cechy zamków na kolczykach

Aby zrozumieć, na jakiej zasadzie działają zapięcia, trzeba najpierw zrozumieć, z czego składa się kolczyk — to określona terminologia. Ma:
 • Podstawa. Na przedniej części podstawy mocowane są ozdoby: metalowe, ozdobne formy, szlachetne lub półszlachetne kamienie. Mogą być drewniane, z tworzywa sztucznego, ale najczęściej wykonane z metalu.
 • Kołek. To ta część kolczyki, która mocowana jest do podstawy, na której jest mocowana na zatrzask. Występuje nie u wszystkich kolczyków.
 • Shvenza. Ta część, która pasuje na kołek i zatwierdza jej na ucho.
 • Kast, ściągacz i zawieszenie. Ozdobne części, które określają wygląd dekoracji.
Jest jeszcze wstaw — ta część, w której są osadzone kamienie, na przykład.

Zalety i wady

Rodzaje zamków na kolczyków, których zdjęcia można zobaczyć w artykule, są tak zróżnicowane, że nie da się wyróżnić u nich jakieś ogólne plusy i minusy. Wszystkie one pomagają kolczyk się trzymać, ale wskaźniki niezawodności, wygody i elegancji u nich różne.

Rodzaje zamków na kolczykach

Prawidłowo dobrana zapięcie jest w stanie powodować podczas noszenia wiele niedogodności. Właśnie dlatego istnieje tyle odmian: w ciągu tych stuleci, które minęły od czasu wynalezienia samego pojęcia ozdób, ludzie nieustannie eksperymentował w poszukiwaniu jednocześnie wygodnego, bezpiecznego i pięknego opcji.

Angielskie zapięcie

Składa się z kołka i shvenzy, która wyposażona jest w mały wiosny. Aby zamknąć zatrzask, trzeba nosić shvenzu na bolec (na nim znajduje się specjalny otwór, a w nim – małe wcięcie) i dociśnij, aż usłyszysz kliknięcie. Plus projekcie: duża niezawodność. Aby rozpiąć taka zameczek, należy lekko odciągnąć shvenzu w górę, w przeciwnym razie po prostu nie schodzi. Dlatego angielskie zapięcia używają do masywnych, projektowych kolczyków, które szkoda byłoby stracić. Minusy są dwa: nie dla wszystkich okazuje się, łatwo zapiąć i odpiąć zameczek — to wymaga pewnych umiejętności i doświadczenia. I nie zawsze taka opcja jest odpowiednia, ponieważ nie można regulować odległość, na której zamek się zamknie. Jeśli dziewczyna jest stosunkowo cienka czapka zimowa, pozostanie wolne miejsce, i dekoracyjny element będzie przeważać. Jeśli czapka gruba, to shvenza będzie na nią naciskać, powoduje ból.
Kolczyki z angielskim zapięciem występują najczęściej wśród biżuterii.

Francuska zapięcie

We francuskim wydaniu kołek i shvenza zlały się w jedno — zapięcie jest niewielki fragment metalu, który przeszedł do ucha, a potem delikatnie vdevaetsya w pętelkę, przypięty na podstawie. Plus jeden – łatwość. Zapięcie nie zwiększa ciężar kolczyki, a jeszcze ją bardzo łatwo założyć i zdjąć — wystarczy lekko nacisnąć na nią. Dlatego kolczyki z nią często kupują dla dzieci: i nie wypadnie, i założyć łatwo, i nie odciąga ucho. Minus też jeden – kruchość. Cienka, elegancka pętelka łatwo odłamywać, jeśli na nią nacisk. Dlatego kolczyki z zamkiem tego typu nie zaleca się nosić na zajęcia czymś aktywnym. A jeszcze ich pożądane, aby strzelać w czasie snu.

Włoska zapięcie do kolczyków

To konstrukcja bardzo podobna do angielskiej, z jednym wyjątkiem: na trzpieniu nie resekcji. Odpowiednio, shvenza łatwo się zakłada na niego i zablokować w dowolnej wygodnej pozycji. Plus projekty – wszechstronność: kolczyki z takim zameczek doskonale nadają się dla dziewczyn o ponadstandardowej szerokości płatki, ponieważ u nich jest regulowana pozycja. Minusy są dwa: w takich kolczykach nie może spać, ponieważ shvenza pod ciśnieniem może spaść. A jeszcze nie odznaczają się dużą niezawodnością — podczas aktywnego wypoczynku, lepiej ich nie nosić, mogą odlecieć.

Zapięcie "Klips"

Klips wygląda jak mała clothespin, który jest dołączony do ucha i trzyma kolczyk. Plus takiej konstrukcji jest jeden: dla niej nie jest potrzebny przebicie. Kolczyki z takimi klamrami zwykle noszą kobiety, z jakiegoś powodu nie chcą przebić uszy, lub małe dziewczynki, które według wieku jest jeszcze za wcześnie iść do salonu piękności. Minusy są dwa: urządzenie nie jest bardzo wiarygodne, w aktywnych działaniach łatwo może odlecieć. A poza tym, ozdoby nie można długo nosić. Jeśli przewozić kolczyk dłużej niż kilka godzin, to ścisnąć ucho, które zacznie boleć.

Zapięcie "Zawias"

Jest to konstrukcja, która cieszy się największą popularnością w lekkich kolczyków z długimi zawieszkami. Jest cienki kawałek metalu, który po prostu przeszedł w ucho i nic nie jest — trzyma się kosztem siły grawitacji. Plusów dwa: takie zapięcie, nie obciąża kolczyk, co oznacza, że mogą ją nosić nie tylko dorosłe kobiety, ale i dzieci. Ponadto, elegancko wygląda i lepiej nadaje się do pięknych, długich, cienkich wieszaków. Minusów też dwa: "pętla" nie jest zbyt praktyczny — zawsze jest szansa, aby ją stracić, zwłaszcza, jeśli zawieszenie z drugiej strony lekka. A jeszcze u takich zamków często robią zbyt ostry czubek, który może porysować szyję, złapać za włosy lub ubranie.

Zapięcie "Klamra"

Jest to chyba najstarsza z istniejących zamków. Ona jest mocowana na stałe kolczyku z obu stron przylega jednym pierścieniem za pierścionek lub umieszczony w specjalnej klasy. Plus jest taki konstrukcji — niezawodność. Zapięcie jest w stanie wytrzymać ciężar wystarczająco dużych kolczyków i nie odkształcać. Minusy dwa. Pierścionek jest subtelny i dlatego łatwo psuje się od niewłaściwego. A jeszcze kolczyk nie wisi równolegle do szyi, jak odbywa się najczęściej, a prostopadle. Mimo, że zamek sprawdzone, teraz go prawie nie używa — są prostsze sposoby, aby bezpiecznie zamocować kolczyk w uchu.

Zapięcie "Pusset"

Jej popularnie nazywane "goździków". Jest trzpień, na który albo pasuje, albo wkręca zaślepka. Sama klamra zwykle albo z zawieszeniem, albo w postaci samotnego kamyczek lub metalowej krople. Zalet jest kilka:
 • Niezawodność. Zdjąć "pusset" można tylko rękami — szanse, że takie zapięcie odlecieć, są bardzo niewielkie.
 • Uniwersalność. Pozwala regulować grubość i nadaje się dziewczyny z różnych płat uszu.
 • Niewysoka cena. Kolczyki właśnie z takim zapięciem kosztują mniej.
"Ząbki" zwykle vdevayut w uszy od razu po przebiciu, bo oni raczej nie będą bezpieczne, i z nimi wygodnie spać.
Minus jeden: zakręcać "pusset" może być niewygodne, szczególnie z przyzwyczajenia — trzeba go trzymać delikatnie i dokładnie, aby wszystko się udało.

Zapięcie "Pierścień"

Jest ona wykorzystywana do okrągłych kolczyków — z takim zapięciem nie widać przejścia z jednego do drugiego, dlatego, dekoracja wygląda gładkie i piękne. Ma niezauważalny wyposażone w rowek, w której mocowana jest zapięcie. Plus — autentyczność. Okrągłe kolczyki praktycznie nie robią z innymi zapłat, a jeśli to robią, że wyglądają tak pięknie i naturalnie. Minus — podczas snu trzeba robić, w przeciwnym razie można uszkodzić ucho lub złamać dekoracji. A tak w ogóle nosić trzeba ostrożnie, aby nie uszkodzić.

Zapięcie "Szpilka"

Ona wygląda jak cienki kawałek metalu, który wkłada się w specjalny rowek. Duży plus — pięknie wygląda i pewnie trzyma się nawet podczas uprawiania sportu. Minus — stałą odległość od zapięcia do ucha. Dziewczyny z jelita płatek może nie podejść, bo lepiej od razu w sklepie sam sprawdzać. Ponadto, narusza idealne kształty okrągłe kolczyki.

Zapięcie "Kaff"

To nie tyle zapięcie, ile wyjątkowy widok projektu. Przebicie dla większości potrzebny jest tylko jeden — w płatku ucha. W niego włożona standardowy "goździków". Do niego z kolei mocowana jest elegancki łańcuszek lub nawet kilka, które trzymają na zginanie ucha za pomocą innego "goździk" lub specjalnego zapięcia, wzmacniającego chrząstki. Wygląda bardzo niezwykłe i piękne — kaffy weszły w modę dopiero niedawno i teraz są szczególnie popularne wśród nieformalnie odevayushcheysya młodzieży. Ich plusem jest oryginalność i piękno. Ozdoby często robią ręcznie, z naciskiem na design i styl. Można znaleźć kaffu w postaci smoka, obejmującego ucho, pająka, przyczaić się na nim, tęczy, odłamków lustra i wiele innych ciekawych rzeczy.
Minus jest tylko jeden: nosić kaffy ma sens tylko na imprezy — imprezy, spotkania z przyjaciółmi, na randkę. W codziennym życiu są niewygodne, ponieważ męczy ucha, a łańcuchy mogą trzymać za włosy i ubrania.

Zapięcie "Zacisk"

"Klamra" jest podobny do klipsa, tylko bardziej miękkie — zastosowano w nim nie prywatna clothespin, a właściwie cała klamra zapiera dech w ucho i trzyma się na nim. Plus — konstrukcja ładnie wygląda. Minus — nie można długo nosić i trzeba ostrożnie dobierać, aby nie bolało.

Zapięcie "Pomieszczenie"

Ona wygląda jak cienki kawałek metalu, który przeszedł przez ucho i trzyma kolczyk na zasadzie przeciwwagi. Plus — elegancko wygląda. Minus — łatwo jest stracone.

Zapięcie łańcuch (prodevka)

"Prodevka" powtarza protyazhku, tylko w ucho gwintowany nie kawałek metalu, a cienki łańcuszek. Ona wdzięcznie wygląda, plus – taka przebił się nie uda zniekształcić lub uszkodzić ucho. Nosić ją łatwo, nosić wygodne.
Jedyny minus — kosztem wagi może lekko odciągać ucha w dół, dlatego nie zaleca się nosić stale.

Inne rodzaje zamków do kolczyków

Na liście nie znalazło się miejsce tylko dla jednego typu zamków — do klasycznych pirsingovykh klipsów. Mają pośredni związek z kolczyk, które noszą w uszach. Trzymają się tylko na chrząstki — zwykle w nosie lub uchu. Trzymają się dość wiarygodne, wyglądają oryginalnie. Właśnie na taki zameczek mocowana jest ten krawędź kaff, który nie wymaga przebicia.

W jaki sposób zdjąć kolczyki z angielskim zapięciem

Z angielskim zamkiem u kobiet występuje zazwyczaj najwięcej problemów — mocuje się tak wiarygodne, że nie od razu wiadomo, jak go w ogóle robić. Zwykle trzeba działać ostrożnie:
 1. Przytrzymać trzpień między palcami tak, aby się nie ruszał.
 2. Delikatnie drugą ręką podnieść shvenzu i pociągnąć ją do góry.
 3. Gdy lekko się przesunie, pociągnąć do siebie.
Ważne jest, aby uchwycić moment, kiedy shvenza wyjdzie z rowka, a nie ciągnąć ją do tego momentu.
Jeśli po prostu pociągnąć w górę nie pomaga, warto delikatnie pokręcić ją z boku na bok. Najważniejsze – w procesie nie uszkodzić ucho, nie denerwuj się i nie spieszyć się — i nauczyć się, jak otworzyć angielski zamek na kolczyków, nie będzie tak trudne.

Jaka jest najbardziej niezawodna

Istnieją dwa rodzaje zamków, które oficjalnie można uznać za najbardziej wiarygodne:
 • Angielski zamek. Shvenza wyraźnie ustalone w rowku, nie rusza się i nie luzuje. Stracić taką kolczyk jest praktycznie niemożliwe, jeśli tylko ona nie zepsuje. A aby ją złamać, trzeba stosować indywidualne wysiłki. Angielski zameczek jest tak niezawodny, że często u tych, którzy umieścić go po raz pierwszy, pojawiają się problemy z tym, aby go rozpiąć.
 • Śrubowe "sztyftu". Nasuwa się o wiele łatwiej, niż angielska, ale zasada działania ta sama: shvenza nakręcać na kołek i wyraźnie w nim stałe. Aby usunąć kolczyk, trzeba ją odkręcić, a można to zrobić tylko rękami. Złamać taki zameczek trudno, stracić kolczyk jest praktycznie niemożliwe.
Wszystkie inne mocowania do kolczyków nie są tak wiarygodne, choć też mogą być całkiem wygodne.

Ciekawe ozdoby

Samo w sobie uchwyt może służyć jako ozdoba kolczyki — jeśli jest dobrze dobrany i należy do jednej z odmian:
 • "Kaffy". Mocowania są często wykonane wzorzyste, w postaci czegoś ciekawego (np. fragmentów), a czasami nawet są ustalane na całym krawędzi ucha, jakby obejmując go (szczególnie imponująco wygląda, jeśli mankiet jest wykonana w postaci smoka lub węża).
 • "Prodevki". Wyglądają ciekawie, ponieważ reprezentują sobą kilka wątków, zwisające z różnych stron płatki. Jeśli prodevka wykonana z metali szlachetnych, na przykład, srebrna, zdobiona ciekawym wzornictwem, doskonale uzupełni oryginalny obraz.
Pozostałe zapięcia nie są tak ciekawe — nie są specjalnie do tego, aby zrobić kolczyk ładniejsza, a po prostu wyglądają jak haki lub spinacza do papieru.

Przydatne wskazówki przy wyborze

Aby kolczyk było wygodne do noszenia, do wyboru zapięcia trzeba podchodzić rozsądnie, korzystając z porad doświadczonych osób:
 • Zapięcie nie powinna być ostra. Tym często cierpią "ząbki" i "pętli" — mają ostre końcówki, które mogą zranić ucho przy wkładaniu, złapać za włosy, dotknąć ubrania. Ich nieprzyjemne vdevat' i łatwo wyjmować, z nimi nie będzie wygodne do spania. Dlatego, jeśli kolczyki ostry czubek, lepiej poszukać odpowiednika z tępym czubkiem.
 • Zapięcie nie może zginać ucho. Jeśli ozdoba naciska na belkę, to znaczy, że trzeba znaleźć odpowiednik.
 • Zapięcie powinno wyglądać właściwe. Jeśli jest ona zbyt widoczna, lepiej wybrać coś innego. Jeśli, oczywiście, nie jest to "cafe", której zapięcie — pełne część projektu, która powinna być na widoku.
 • Zapięcie powinna łatwo działać. Jeśli na pin "pusseta" z trudem nakruchivaetsya zaślepka, znaczy – jest źle wykonany i lepiej poszukać odpowiednika.
Sama klamra powinna być zamocowana w uchu wiarygodne. Podczas przymiarki można pokręcić głową, schylić, nawet odbić. Jeśli zapięcie przy tym uchyliły lub sama klamra trochę zeszła, to znaczy, że przy bardziej aktywnych ruchach dekoracji i wcale łatwo spadnie i zginie. I, oczywiście, trzeba umieć dobrać odpowiedni wariant dla określonego celu:
 • jeśli potrzebujesz zamek, który doda dodatkowego uroku, to musi być "kaff" lub "prodevka";
 • jeśli potrzebujesz zapięcie, z której można będzie spać, to musi być "gwóźdź";
 • jeśli potrzebujesz zamek, który na pewno nie da dekoracji zgubić, to musi być angielski, włoski zameczek lub "goździków";
 • jeśli potrzebna jest oryginalna zapinka, nadaje się do kształtu kolczyki, pasuje do "szpilka", "pierścień" lub "klamra".
Oczywiście, kolczyki każda dziewczyna — amerykanka, francuzka, rosjanka — wybiera się przede wszystkim na formie i na podstawie tego, jak one pasują do uszu i do jej stylu. Oprócz tego trzeba kierować się względami udogodnienia, aby skarpety ozdób dostarczała przyjemności, a nie dyskomfort.
Jeśli masz jakieś pytania - zostawiajcie je w komentarzach pod artykułem. My lub nasi goście z przyjemnością odpowiemy na nich
Męskie Kolczyki z Białego Złota z Brylantem w Ucho, Pojedyncze Srebrne z Kamieniami, Czarne Róże Okrągłe, Ekskluzywne Klipsy Pierścionki, Rodzaju Produktu
Męskie kolczyki – jeden z najbardziej popularnych sposobów wyrażania siebie poprzez ozdoby wśród mężczyzn. Taki niejednoznaczny, ale atrakcyjne i chwytliwe akcesoria wolą
Stylowe Kolczyki Kongo w Kształcie Pierścieni z Diamentami, Fianitami, Złotymi i Srebrnymi Wstawkami
Kolczyki kongo – to rodzaj kolczyków, które mają specyficzną formę okrągłą o różnych średnicach. W większości przypadków kolczyki kongo wykonywane są puste, dzięki czemu
Biżuteria Do Piercingu Pępka, Uszu, Ust Lub Brwi, Biżuteria ze Złota Lub Srebra, Stali Chirurgicznej Lub Tytanu
Piercing już od ponad dwudziestu lat jest uważana za korzystną usługą w świecie usług kosmetycznych. Tym korzystają właściciele piercing-salonów i biżuterii, tak jak
Kolczyki Kaffy ze Złota i Srebra, Jak Nosić Biżuterię na Ucho ze Skrzydłami i Diamentami, Jak Nosić Biżuterię z Łańcuchem i Wystrój z Kryształów
Kolczyki-kaffy współczesny świat dowiedział się w 2012 roku, a niektórzy twierdzą, że jest to kolejna modna nowość. W rzeczywistości kaffy z metali szlachetnych pojawiły
Modne Złote Kolczyki Ogromne 2018, Trendy i Nowości w Modzie czy Goździki, Dwustronne Sztyftu z Perłami i Kamieniami
Kolczyki kochają wszystkie dziewczyny bez wyjątku. Ten mały dodatek uzupełnia i dopełnia piękny obraz. Nawet ci, którzy nie są przebite uszy mało prawdopodobne, aby być w
Modna Biżuteria 2019, Stylowe Trendy w Dekoracji
Modna Biżuteria 2019, Stylowe Trendy w Dekoracji
Modna Biżuteria 2019, Stylowe Trendy w Dekoracji
19.03.19 Akcesoria / Biżuteria
Ozdoby są niezbędne do zakończenia każdego obrazu. To może być i cały zestaw bransoletek, i zestaw składający się z kolczyków i naszyjnik lub mały kulonchik. Przegląd