Rodzaje Tkania Wątków: Jak Prawidłowo Zrobić Wybór Biżuterii, Biżuteria
25.02.2019 622 0 panibasia

Rodzaje Tkania Wątków: Jak Prawidłowo Zrobić Wybór Biżuterii, Biżuteria

W zakładkach
Łańcuch jest uniwersalny i funkcjonalny dodatek, który, poprzez właściwe budowy, staje się pełnoprawnym produktem w świecie jubilerskim. Jej noszą w postaci samodzielnej dekoracji, wraz z zawieszeniem, ikoną na ciało lub krzyżem.

Sposoby tworzenia

W tej chwili producenci biżuterii, akcesoriów stanowią wielkie liczba wątków: krótkie, długie, szerokie, wąskie, tradycyjne, dekoracyjne, dla różnej płci, złote i srebrne. Produkcja łańcuchów odbywa się na różne sposoby:
  • ręczny;
  • automatyczna wiązka;
  • tłoczenie.
Splot łańcuchy ze złota z zastosowaniem specjalistycznej maszyny jest zautomatyzowany technologią. Korzystanie z maszyn pomaga produkować biżuterię z ogniwem o grubości do 0,2 mm. Bez względu na to, że automatyzacja poszła daleko do przodu, niektórych rodzajów tkania łańcuchów może spełnić tylko rękami. I tu nie obywa się bez profesjonalnych artystów. Najmniejszy ciężar łańcucha ręcznego tkania – około 6 gramów, a jej kachestvennost' w większości zależy od biżuterii kreatora. To naprawdę żmudna i trudna praca. Początkowo trzeba ciągnąć drutu ze srebra lub złota, nawinąć ją na zagotovlennoe podłoże i otrzymaną spirala pokroić na pierścienie o tej samej wielkości. Tsepevyaz ręcznie czyni ją mocno za konto kombinerkami, łącząc wzór, przewidujący rodzaj tkania. Aby pierścień nie rozchodziły się, wszystkie elementy łączą się między sobą. Gotowane obwód zostanie wciśnięta wśród specjalistycznych wałów, aby ogniwo stało płaskim.
Kute łańcuchy będą produkowane z gotowego szczebla. Ich nie łączą się między sobą, a wykonane są razem. W zasadzie podobne akcesoria mniej trwałe.

Jakie są łańcucha

Przyjęto wydzielać rodzajów tkania wątków dla słabego i silnego podłogi. Waga, splot, próba i długość są głównymi charakterystyczne cechy, po których można ich odróżnić. Męskie łańcuchy potężne, duże, ciężkie. Wyglądają dyskretnie i elegancko. Dla żeńskich cech będą delikatność, lekkość, okrągłe ogniwa, mały ciężar. Również unisex – średni wariant, który dobrze sprawdzi się zarówno mężczyzny podłodze, jak i żeńskiego.

Rodzaje tkania wątków

Można wyróżnić 3 główne technologii dziewiarskich obwodów:
  • kotwicy;
  • pancerny;
  • bismarck.
W procesie mieli wiele odmian, więc na dzień dzisiejszy jest około 50 różnych typów: od najprostszych do nietypowych z ogniwem trudnej konfiguracji. Poniżej można zobaczyć oplot łańcuchy ze złota na zdjęcia z nazwami.

Bismarck

Męski typ akcesorium w federacji ROSYJSKIEJ uznaje się łańcuchy typu bismarck. Splot nazwany na cześć kanclerza Niemiec Otto von Bismarcka. Ta ozdoba jest dość skomplikowane, ze względu na jego często wykonują własnoręcznie. Fantaziynoe oplot będzie składa się z ogniwa składającego się z różnych pierścieni.

Bismarck pojedynczy

Akcesoria z owalne ogniwa nadaje się w równym stopniu mężczyzn i kobiet. Ogniwa posiadają obok, na życzenie zrobić naprawdę dowolnej grubości i szerokości. Bardzo mocno w tradycyjnym splot ogniwo nie umieszczono.

Podwójny bismarck

Poprzez zgrzewanie 2 obwodów znajdujących się w pobliżu, w jedną całość, okazuje się szerokie, trwałe ozdoby. Zastosowanie w biżuterii warsztatów dla bransoletek.

Moskiewski bismarck

Różni się idealną gładkością, bo zakończenia spilivayutsya i zgrzewane. Podkreślają takie podtypy, jak 4 i 6 porcję.

Efektowne bismarck

Łańcuch pasuje dziewczynom. Małe ogniwa lutowane z dwóch stron, ozdobione kroplami i wiruje, co nadaje produktowi elegancki wygląd.

Python (Amerykanka, Kardynał, Faraon)

Splot wykonany jest z 3 rzędów najsubtelniejszego zaokrąglony prostokąt szczebla, zlały się ze sobą. Odbywa się tylko w ręczny sposób, świetnie nadaje się do biznesowego stylu odzieży.

Arabski bismarck

Jest to produkt wykonany jest ze kilka rzędów okrągłych elementów. W miejscach, gdzie przyrodnie składniki łączą się z główną konstrukcją, odbywa się więź. Po łańcuch ciągniony, wyrównany kształt, ogniwa przebite szydło.

Królewski bismarck

Ogniwa produkty powiązane w szczególny sposób, w końcu okazuje się vitievatoe dekoracji. Będzie dobrze wyglądać na szyi i mężczyźni, i kobiety.

kotwiczny oplot

Taki sposób wytwarzania ozdób otrzymał własną nazwę ze względu na skojarzenia z splot niniejszej łańcucha kotwicy. Różni się tradycyjnym wykonaniem. W klasycznym wydaniu każde ogniwo ma kształt owalu.

Podwójny kotwica

Ozdoby tego typu mają dwa rzędy. Wyglądają znakomicie na przedstawicieli obu płci.

Garibaldi lub podwójne rollo

kotwiczny splot z ogniwem okrągły kształt zwany rollo. Wcześniej ten rodzaj dzianiny był popularny ze względu na domu mody "patek philippe", za co otrzymał drugą nazwę – "shopard". Dość podobne do rollo splot garibaldi. Ogniwa podobnych wątków charakteryzują się zaokrąglonym widłowych formą. Zakłada się, że wiązka nazwany na cześć męża i żony. Oni byli bohaterami ruchów wyzwoleńczych Włoszech.

Kordovoe oplot

Do podtypy tego typu należy również zaliczyć wyplatania aurora i gavayka. Najlepiej takie ozdoby kupować mężczyzny podłodze, tak jak na zewnątrz jest wystarczająco ciężkie. Kordovoe oplot różni się bardziej skomplikowane sprzęgłem szczebla.

pancerny (taśmy) oplot

To wykonanie stało się podstawą do tworzenia różnych rodzajów splotów. Jego wyróżnikiem jest to, że wypolerowane z dwóch stron płaskie elementy są mocowane nie prostopadle do siebie, a w jednej płaszczyźnie. Technologia, która charakteryzuje się podwyższonym trwałym stanem, zyskał nazwę poprzez porównanie z ogniwem kolczugi.
Splot może być pojedynczym, podwójnym lub potrójnym, w zależności od liczby połączonych elementów. pancerny oplot z ogniwami kształcie rombu mianem "romb".

Nonna

Jest jednym z najpiękniejszych typów pancerny wyplatania. Poprzez ściany z diamentu, stosowanych z dwóch stron, takie produkty są bardzo wytrzymałe i błyszczą w dzień. Pomimo pozornej kruchości, te ozdoby są wystarczająco silne. Nazwa nie musi kojarzyć się z nazwą dziewczyny. Nonna jest skrótem od "maglia della nonna", co w tłumaczeniu z włoskiego oznacza "Babuszkin splot".

Figaro

Nie mniej pięknym widokiem pancerny dzianiny jest figara, nazwana tak na cześć popularnego bohatera sztuki Beaumarchais, różni się własnym zmienny temperament. Tak samo, jak i Figaro, oplot różni się zmiennością – w obwodzie połączone elementy o różnych kształtach, krótkie i długie. Najbardziej popularne kombinacje od 1:1 do 1:5. Łańcuch figaro zyskały popularność na koszt firmy jubilerskiej "Cartier".

pancerny równoległe

Podczas pancerny równoległej dzianiny stosuje się dwa zaokrąglone szczebla, które przeplatają się razem.

Love (love)

Często łańcucha zyskują "nazwiska" z powodu szczególnej formy ogniw. Takie pierścienie są nieco podobne do serca, co dało nazwę romantyczny plecionka love.

Ślimak (spinacz)

Dzięki ogniw, które dokręcić w spiralę, powstało oplot ślimak, który jeszcze nazywa się "spinacz" z powodu podobieństwa krążków z tej samej kancelarią.

Splot Cartier (Cartier)

Cartier wystarczająco wysoko oceniane przez miłośników nietypowych dekoracji biżuterii warsztacie. Najważniejsza cechą jest zastosowanie zaokrąglonych i owalnych ogniw, łączonych ze sobą w jednej płaszczyźnie.

Splot kłos

Kłos jest bardzo podobny do lisi ogon (tkactwo), jednak główna różnica polega na tym, że elementy łańcucha skierowane w jedną stronę. Łańcuch, zewnętrznie przypominający warkocz, jest podobna do kłosek pszenicy. Ozdoba jest wytrzymały i może być noszona na co dzień.

Splot daisy

Ta ozdoba jest również nazywany różą. Splot stosuje się tylko w produkcji łańcuchów z czerwonego złota dla kobiet. Taki dodatek jest delikatną i charakteryzuje się małym ciężarem. Sama łańcuch porównywalna z kwiatów rumianku. Zaokrąglone elementy łączą się w trudnej kolejności, tworząc w to splot, gdzie każde ogniwo wygląda jak kwiat.

Splot trojaczek (wiązka)

Wiązka – praktyczny rodzaj tkania. Akcesoria wykonane w taki sposób, trwałe, nie plącze się i wygląda świetnie, a u płci męskiej, jak i żeńskiej. Jak sama nazwa wskazuje, przypomina skręcony warkocz.
Zagęszczone wyroby ze złota wybierają mężczyzn stanu, a cienkie i wydłużone często noszą młode panie w połączeniu z zawieszeniem ze szlachetnych kamieni.

Jaki splot łańcuchy ze złota najtrwalsza

Najbardziej wytrzymałe produktów wykonanych z metali szlachetnych, są uważane za łańcucha z kotwiczny splecione. Nie ustępują im i ozdoby typu bismarck.

Rodzaje drutu

Rozróżnia się dwa rodzaje drutu, które są różne pod względem kosztów i skład: sztuki i muzeum. Urządzenia pierwszego typu są wykonane z taniego materiału. Drut może być emaliowane, miedzi, galwanizowanej, posrebrzanych, pozłacanego. Wyroby drugiego typu są stosowane jako biżuterii.

Rodzaje zamków

Kupując łańcuch u jubilera, warto spojrzeć na jej mocowanie. Nie musi być wysokiej jakości, z tego względu, że od tej małej części (w zależności przechowywanie akcesoriów. Również mocowanie musi być wygodne, aby można było samodzielnie ją zapiąć i odpiąć.

Shpringel'nyy

Zaokrągloną uchwyt z zatrzaskiem z sprężyny. Zamek jest tworzony głównie maszynowo metodą. Charakteryzuje się niewielką wagą, wytrzymałością i małym rozmiarze, często używany w dekoracji przy produkcji dużych serii wyrobów. Do "wad" należy zaliczyć fakt, że sprężyna, która zwraca strzala w pierwotne położenie, jest w stanie wychodzić z ustroju. Jeśli w porę nie zauważyć, produkt może się zepsuć. Zatrzaski blokady z powodu swojej miniatyurnosti będą powodować pewne trudności w pracy.

Karabinek

Mechanizm zamka jest tworzony w postaci pętelki z podpruzhinennoy otwierającym. Pierścień połączenia, która przedostaje się do środka karabińczykiem, nie może przekraczać mocowania ze względu na zamku z sprężyny. To wytrzymały zameczek, który może wytrzymać ogromny ciężar akcesorium, w porównaniu z shpringel'nym typem. Będą zbierać na własną rękę, z tego powodu jakość zależy od biżuterii kreatora. Do "plusów" mocowania warto zaliczyć niezawodność i możliwość przeprowadzenia naprawy w razie potrzeby. Przy remontirovanii wymaga rozbiórka i wymiana złamane sprężyny. Kiedy podczas noszenia produkt podlega silnym szarpnięcie, karabinek należy okresowo sprawdzać: pojawił się luz między ruchomym elementem i pętlą będzie sygnałem do tego, że ozdoba trzeba oddać do naprawy.

skrzynkowy

Mocowanie tego typu jest mniej powszechne ze względu na złożoność budowy. Często jest on stosowany w takich bransoletkach, gdzie zgodnie z planem projektanta zamek nie jest widoczny. Takie mocowanie także ustawić, na przykład, w naszyjnik. Ja może wytrzymać ogromne produkt.

Składany (strefa, zamek-klamra)

Ta odmiana jest często używany do brasletnogo szczebla. Ten uchwyt jest montowany na przegub i jest zatrzaskiem. To jest wygodne, jednak nie jest to najbardziej wiarygodne – zatrzask jest bardzo proste otworzyć losowo, zahaczając bransoletką.

Spiralne

Zameczek wygląda dość estetycznie. Schludny wariant, który jest prosty w użyciu i całkowicie niezawodne. Najważniejsze – nie zerwać gwint, bo zamek jest zepsuty, i przywrócić go nie uda.

Kula (toggle)

Zameczek zawiera dużą ogniwo zaokrąglonym kształcie, wklejone w koło i zamykaemoe dzięki sile naciągu. Ta prosta technologia pochodzi z czasów antycznych, dlatego takie mocowanie jest często używany do budowy etniczne ozdoby.

Hak

Prosty i sprawdzony wariant, który zawiera haczyk i pętelkę. To odbywa się dzięki sile naciągu. Hak nie jest w stanie samodzielnie wyjść z pętli, do tego trzeba dołożyć ogromną ilość wysiłku.

Jednoczęściowa lub pusty: jaka jest różnica

Każdy dodatek, niezależnie od rodzaju budowy, może być stałe lub pustaków. Główną cechą puste łańcucha jest zestawienie ilości i wagi. Drut, z którego splata produkt, puste w środku, z tego powodu, przy zewnętrznej mocy ogniwa, pustaki łańcuchy charakteryzują się małym ciężarem. Często są one wykonane z zastosowaniem skomplikowanych plecionka i wyglądają bardzo ładnie. Zaletą takich akcesoriów – niska cena, ze względu na wadze.
Całe łańcuchy znacznie cięższe, niż puste, co jest szczególnie odczuwalne w cenie produktu. Są one na tyle wygodne do codziennego noszenia, są wymienne w przypadku uszkodzenia i odporne na zewnętrzne wpływy, przez co długo służą. W sytuacji uszkodzenia ogniw biżuteria kreator jest w stanie przylutowane dekoracji i przywrócić jego pierwotny wygląd.

Jaki splot wybrać

Dobór akcesoriów jest sprawą gustu. Ale pewne typy produktów tradycyjnie zalicza się do żeńskim, męskim i uniwersalnym. Bismarck często kupuje silna płeć, a nonna, singapur, rose, love i wiele innych gatunków są uznawane za stworzone dla kobiet. Prostym rozwiązaniem uniwersalnym tkania jest kotwiczny, która będzie pasować do każdego w prezencie. Dla dzieci lepiej wybrać łańcuch gęstej dzianiny, na przykład, snake, a także biżuteria gumowe drutu. Najważniejszym kryterium przy zakupie łańcucha jest jej długość. W zasadzie, wymiary modeli wahają się od 40 do 70 centymetrów:
  • 40 cm – obwód znajduje się przy samej szyi;
  • 50 cm – łańcuch noszony około górnej części klatki piersiowej;
  • 60 cm – łańcuch znajduje się w środkowej części szyi;
  • 70 cm – łańcuch znajduje się około piersi.
Żeńskiego podłodze radzą wybrać łańcuchy do 50 cm, a mężczyzny – dłuższe.

Połączenie z bransoletką i zawieszeniem

Większość ludzi nosi łańcuch stale, z tego powodu nie postrzegają jej jako ozdoba. Ale nie trzeba zapominać, że produkt, jak i każdej biżuterii, ma swoje własne cechy użytkowania. Tak więc, na przykład, zawieszenie musi być połączona z łańcuchem długości, wagi i koloru metalowego. W ten sposób, duży wisiorek lub ogromny krzyż na cienkim łańcuszku będzie wyglądać dziwnie, i w tym samym czasie bardzo drobny dodatek nie będzie w stanie godnie wyglądać na dużym produkcie. Przy wyborze bransoletki i wisiorki, pożądane jest, aby zwracać uwagę na produkty, wykonane z jednego metalu: jednoczesne noszenie złota i srebra nie zawsze jest właściwe. Należy również sprawdzić w sklepie, aby oczko zawieszenia spokojnie przeszedł na zameczek. Oprócz zwykłych łańcuchów dostępne są bransoletki, które można nosić przedstawiciele obu płci. Najlepiej, aby rodzaje wyplatania złotych łańcuchów dla kobiet i wisiorki do siebie pasowały, ale to można zobaczyć rzadko. Dlatego wystarczy, aby bransoletka i łańcuch konfrontować ze sobą grubości i rodzaju blachy.
W każdej sytuacji, gdy człowiek wątpi w to, że dwa produkty są porównywalne, najlepiej zostawić jedno z nich. Tym nie mniej, jest to kwestia gustu, więc kieruj się przede wszystkim na niego.
Jeśli masz jakieś pytania - zostawiajcie je w komentarzach pod artykułem. My lub nasi goście z przyjemnością odpowiemy na nich
Splot Kardynał, Splot Łańcucha, Złoto i Srebro, Łańcuch Kardynał, Biżuteria
Splot "Kardynał" — jedna z najbardziej skomplikowanych technik wykonywania łańcuszków i bransoletek. Jego druga nazwa — "Bismarck", na cześć Otto von Bismarcka,
Weneckie Splot Łańcucha, Oplot z gór ze Złota, Bransoletka i Łańcuch Wenecja
Łańcuch – to na biżuterię, jest uniwersalnym dodatkiem do kobiecego wizerunku. Nic dziwnego, że ten produkt działa w wielu różnych stylach. Ale jednym z kobiecych
Biżuteria męska Biżuteria na Szyję, Brutalny Złote, Srebrne i Skórzane Bransoletki i Pierścionki Dla Mężczyzn, Łańcuchy i Wisiorki
Początkowo ozdoby zaczęły nosić mężczyźni. Były to elementy statusu społecznego i ochrony, szlachetni oznaczenia żołnierzy i po prostu spektakularne odważne dekoracje.
Modne Bransoletki na Nogę ze Złota, Srebra Lub Koronki, Piękne Pierścionki i Łańcuszki z Zawieszkami
Miłość do akcesoriami u kobiet znana jest od czasów starożytnych. Różnorodność ozdób ożywić i wprowadzić smak dowolny obraz współczesnej dziewczyny. Na szczególną uwagę
Splot Włoszka, Oplot Włoskiej Złote Łańcuszki i Bransoletki, Rodzaj Tkania
Z pomocą wyplatania "włoszka" produkowane są kobiece bransoletki i naszyjnik. Charakteryzują się oryginalnym wyglądem oraz wysoką wytrzymałością. Wygląd bransoletki w
pancerny Splot Łańcucha, Łańcuch pancerny Wyplatania ze Złota, Podwójna pancerny Naszyjnik i Bransoletka
Damskie złote łańcuchy zawsze pięknie i delikatnie wyglądały na szyi. To bardzo smaczne i wszechstronne ozdoba może doskonale komponować w dowolny sposób i stać się jego