Splot Kardynał, Splot Łańcucha, Złoto i Srebro, Łańcuch Kardynał, Biżuteria
28.03.2019 693 0 panibasia

Splot Kardynał, Splot Łańcucha, Złoto i Srebro, Łańcuch Kardynał, Biżuteria

W zakładkach
Splot "Kardynał" — jedna z najbardziej skomplikowanych technik wykonywania łańcuszków i bransoletek. Jego druga nazwa — "Bismarck", na cześć Otto von Bismarcka, pierwszego kanclerza rzeszy Niemieckiej. Było to związane producentów z ciężkim, masywnym łańcuchem, który do tej pory nie wychodzi z mody. Technika ta nadaje się zarówno do męskich, jak i żeńskich biżuterii i cieszy się dużą popularnością w różnych odmianach.

Funkcje i cechy techniki wyplatania "Kardynał" w ozdobach

Łańcuch "Kardynał" częściej masywne i wielorzędowy, ale w sprzedaży są jednorzędowe opcje. Jego główna cecha charakterystyczne przeplatanie poszczególnych ogniw, wykonane w postaci pruzhinistoy spirali. To jest sprzęgło trwałe i niezawodne, dzięki czemu zapewniona jest wyjątkowa trwałość wyrobów. Pomimo wytrzymałość, łańcuchy wyglądają eleganckie i pełne wdzięku. "Kardynał", "Bismarck", "Kaiser" — to nazwy odmianowej techniki wyplatania łańcuchów, ale między nimi jest jedna różnica. "Kardynał" — odmiana, która tradycyjnie odbywa się jubilerami ręcznie, podczas gdy nowoczesne technologie pozwalają tworzyć oprawę każdej trudności przy pomocy specjalnego sprzętu. Biżuteria "Kardynał" są wysoko cenione i wymagają umiejętności — nie każdy jubiler w stanie zrobić trwałe i wysokiej jakości produkt, bez użycia maszyn.

Męskie technika wyplatania

Technika wyplatania "Kardynał" tradycyjnie używane do budowy męskiej biżuterii — łańcuchy i bransoletki. Ogromne ogniwa znajdujące się w 2 lub 3 rzędy, tworzą efektowny produkt. Najczęściej są one wykonane ze złota, ale technika nadaje się również do srebra i innych metali.

Damska budowlane

Kobiece ozdoby, wykonane w technice "Kardynał", prezentują się jasno i efektywnie. Mogą to być cienkie jednorzędowe łańcuchy albo szerokie wyroby w kilku rzędach. Na kobiecej szyi lub nadgarstku wyglądają siebie, więc do nich nie trzeba kupować osobno zawieszenie. Wszystkie wyroby płaskie, i to jest jakość odróżnia je od innych rodzajów wyplatania, nawet jeśli ogniwa są umieszczone w jednym rzędzie. Kobiety mogą wybrać pusty łańcuch — to będzie ogromne, ale nie będzie obciążać szyję. Ozdoby z pełnych ogniw bardziej ciężkie, więc z nich rzadko splot długie szeregi — krótkie masywne łańcuchy będą lepiej wyglądać na męskiej szyi.

Zalety wyplatania "Kardynał"

Technika "Kardynał" popularna dla żeńskich i męskich biżuterii o różnych kształtach i wielkości. Ozdoba taka dzianiny są drogie i w większości przypadków wykonywane są z wysokiej jakości złotego stopu. Ich wybierają za kilka zalet:
 • wygląd — to kryterium często jest decydujący przy zakupie biżuterii;
 • wytrzymałość — dzięki specjalnej technice wiązania ogniwa mocno trzymają się w łańcuchy, a ozdoby można nie bać się stracić nawet podczas aktywnego wypoczynku;
 • trwałość — średnia żywotność produktów (pod warunkiem ciągłej eksploatacji) wynosi 40 lat i więcej.
Złoty łańcuch splot "Kardynał" — to dobry zakup dla siebie, a także cenny prezent dla bliskiej osoby. Ozdoby te nie tracą swoich właściwości z upływem czasu, a ogniwa nadal odbywać się tak samo mocno, jak w dniu ich budowy. Ważne jest, aby umieć wybrać wysokiej jakości wydanie lub złożyć zamówienie u sprawdzonego jubilera.

Elegancki luksus łańcuchów z splecione "Bismarck"

Ozdoby w technice "Bismarck" — to cenny wkład w przyszłość. Ich ogniwa wytrzymałe i tkaniny w szczególny sposób tak, że bardzo trudno je zerwać i stracić. Pomimo masywny wygląd, produkty te można nosić z biznesowych i formalnych stylizacji odzieży, a także uzupełniać ich mały zawieszeniem lub krzyżem. Łańcuszki i bransoletki mogą być różne grubości i wielkości, gęstości tkania i innymi cechami. Najbardziej poszukiwane egzemplarze ręcznie, zwłaszcza, jeśli są one wykonane z czystego złota wysokiej próby — mogą one być pamiątka rodzinna i dziedziczne.

Rodzaje wyplatania "Bismarck-łańcuchy i ich cechy

Rozróżnia się kilka podstawowych rodzajów tkania "Bismarck". Wszystkie one charakteryzują się wyjątkowo splotu ogniw i ich położenie w jednej płaszczyźnie. Produkty mogą zostać płaskimi lub luzem, z innym wzorem. Wygląd biżuterii w dużej mierze zależy od indywidualnego stylu kreatora, ale istnieje kilka podstawowych metod, które stosują wszystkie jubilerów.
 • Klasyczny, lub moskiewski "Bismarck"— najprostszy i najbardziej rozpowszechnioną metodą produkcji biżuterii. Ogniwa owalne, tworzą przestrzenny symetryczne oplot. Mogą one być ułożone szczelnie lub z małą przerwą.
 • Arabski "Bismarck"— sposób tkania z okrągłych ogniw, które tworzą lotniczą, kręcone wiąz. Mają 4 miejsca zrosty (w klasycznym sposobie — 2 miejsca), przy czym łańcuch może być wykonana w kilku rzędach i wyglądać szczególnie objętościowo.
 • Podwójne "Bismarck"— specyficzna metoda, dzięki której można produkować szerokie bransoletki. Sąsiednie łańcuchy płaskie lutowane w miejscach ich styku i tworzą bardzo szeroki łańcuch. W ten sam sposób można tworzyć produkty w technologii triple - "Bismarck".
Wydzielają ogromne ilości technik tworzenia biżuterii w technice "Kardynał". Większość metod nadaje się do maszynowego dzianiny — za krótki czas można wykonać wiele wysokiej jakości łańcuchów. Jednak niektórzy artyści wciąż praktykują ręczne wykonanie złotych i srebrnych wyrobów.

Królewski "Bismarck"

Dla takiego obwodu dobierane są okrągłe lub owalne ogniwa, które przypominają koronę. Są miniaturowe, dlatego świetnie wyglądają w wielorzędowy produktach. Łańcuchy różnią się wagowo, w zależności od długości, materiału i pełność — technika ta nadaje się w tym celu nieważki pustych biżuterii.

Przez Cały "Bismarck"

Każde z ogniw ma kształt okrągłego pierścienia, ale mogą również być nieco rozciągnięty. Bransolety i łańcuchy są dużymi, grubymi, masywnymi. Taka oprawa nadaje się do tworzenia jak wielorzędowy, jak i cienkich jednorzędowe biżuterii. Są surowe i symetryczne, częściej są przeznaczone dla mężczyzn.

"Strumyk"

Każde ogniwo ma zaokrągloną, wygładzoną kształt. One są połączone w taki sposób, że miejsca ich więzi nie wyróżniają się, a fragmenty płynnie przepływają do siebie. Jest to metoda doskonała dla kobiet biżuteria, może być wykonane w jednym lub kilku rzędach. W tej technice powstają w tym subtelne ażurowe łańcucha, przeznaczone do noszenia z zawieszeniem.

Bizantyjski "Bismarck"

Bizantyjski sposób tkania — jeden z najbardziej spektakularnych. W celu utworzenia obwodu potrzebne ogniwa o różnych kształtach i wielkości. Okrągłe, owalne, a nawet kwadratowe segmenty ściśle ze sobą powiązane, tworząc gęstą ażurowy oprawę. Za pomocą tej techniki można wpleść wielorzędowe łańcuchy i bransoletki zarówno dla mężczyzn jak i dla kobiet.

Splot "Python"

Oplot jest bardzo popularne, często używany do produkcji surowych męskich ozdób, symetrycznych i ciekawych bransoletek. Różni ich szerokości — wyroby są wykonywane co najmniej w 3 rzędach. Składają się one z małych zaokrąglonych ogniw, które mocno przeplatają się między sobą. Takie produkty są bardzo wytrzymałe i trwałe, a do szlachetnej gatunku a zwłaszcza zorze są często podatne diament szlif.

Splot "Lisi ogon"

Wiązka różni się od klasycznej techniki "Bismarck". Do jego produkcji potrzebne ogniwa różnych kształtach i rozmiarach, które ściśle łączą w określonej kolejności. W rezultacie uzyskuje maksymalną gęstość łańcuch, a w jej składzie trudno odróżnić poszczególne segmenty. Oplot jest bardzo trwałe i wytrzymałe, świetnie wygląda w składzie żeńskich i męskich łańcuchy i bransoletki.

Shpringelevidnyy "Bismarck"

Taka technika tkania jest używany do tworzenia płaskiej łańcuchy o różnej wielkości. Składa się z identycznych wielkości ogniw, a ich grubość w przybliżeniu równa szerokości. Wiązka wychodzi gęsta, ale odległość między segmentami może być obecny. Ozdoby wykonane w ten sposób są nie zbyt jasnych, ale bardzo schludne i eleganckie. Sprężyny owalne mogą być łączone w jednym lub kilku rzędach.

Efektowny wariant

Ten rodzaj tkania nie można pomylić z innymi. Składa się on z ciekawych linków o regularnym, okrągłym kształcie, połączonych w jeden lub kilka rzędów. Główną cechą — to dwa dodatkowe rzędy ogniw, umieszczonych na dolnej i górnej części produktu. Są mniejsze i mają kulisty sferę. Łańcuchy wykonane w technice "glamour Bismarck", nie wymagają dodatkowego użycia zawieszeń.

Splot "Róża"

Jest to jeden z najbardziej skomplikowanych i nietypowych plecionka, charakteryzuje się wysoką dekoracyjne i jest szczególnie popularny wśród kobiet. Duże i małe ogniwa w kształcie spirali przeplatają charakterystyczny sposób, tworząc poszczególne segmenty okrągłe. Przypominają kwiaty, ułożone w jednym rzędzie, więc łańcuchy wyglądają na bardzo delikatne, a przy tym zachowują trwałość. Łańcuchy i bransoletki stanowią samodzielne ozdoby, które w zwyczaju nosić bez zawieszeń.

"Bismarck Abinata"

Każde ogniwo jest płaska pierścień. One są połączone w taki sposób, że przeplatają się i tworzą płaskie, gęste płótno, któremu można nadać kształt szerokiej bransoletki lub naszyjniki. Wartość tej techniki polega na tym, że jej wygodnie używać do tworzenia szerokich biżuterii. Są one odpowiednie dla kobiet, w połączeniu z masywnymi pierścieniami i nie potrzebują dodatkowych zawieszeń.

Klasyczny "Kardynał"

Bransoletki i łańcuszki wykonane lepka "Kardynał", charakteryzują się szczególną wytrzymałością. Tradycyjnie ta wiązka jest wykonywana ręcznie i składa się z trzech rzędów takich samych okrągłych ogniw. Każde z nich ma połączenie z kilkoma sąsiednimi, więc nawet utrata jednego segmentu nie ma wpływu na trwałość produktu. Mogą to być łożyska cienkie łańcuszki lub bransoletki "Kardynał", jak i masywne, szerokie skrzydła z metali szlachetnych.

Możliwe formy wyrobów

Wiele gatunków plecionka połączone w jedną nazwą — "Bismarck". Pomimo faktu, że mają one kilka wspólnych cech charakterystycznych, wyroby różne. Różnią się one kształtem i wyglądem, masy i kosztów. Niedroga opcja to łańcuchy z pustaków segmentów, lekkie i solidne. Ich jedyną wadą — niska wytrzymałość, ponieważ ogniwa mogą zostać uszkodzone. Ponadto, nie można ich naprawić, więc w przypadku uszkodzenia jednego z nich trzeba będzie skrócić łańcuch. Pełne łańcuchy ciężkie, więc ich się nie uda zrobić bardzo szerokie, ale bardziej wytrzymałe i trwałe. Zdjęcie łańcuchów z wyplatania "Kardynał" można znaleźć w dowolnej ilości. W sklepach z biżuterią stanowią one szczególną wartość — takie produkty są często duże i masywne. Niektóre wyplatania ("Python", "Lisi ogon", "Róża") odnoszą się do dźwięku. Są one wykonywane w jednej lub kilku serii, ale nie są zbyt szerokie lub podwójne. Klasyczny, bizantyjski, shpringelevidnyy "Bismarck" i pozostałe płaskie rodzaje wyplatania stanowią prawdziwą płótno, które można zwiększyć zarówno w długości jak i szerokości.

Sposoby wytwarzania wyrobów

Wcześniej wszystko biżuteria wykonane wyłącznie ręcznie. Mistrzowie spędzali mnóstwo czasu nad jednym ozdobą, ale one były wyjątkowe i uzasadnia swoją cenę. Taka metoda jest stosowana i teraz, ale zastosowanie maszyn pozwala na skrócenie czasu i znacznie obniżyć koszt jednego produktu. Tylko podkreślają 3 główne sposoby wykonania wyplatania "Bismarck":
 • ręczny — kosztowna metoda, dzięki której można utworzyć dowolną biżuterię na indywidualne zamówienie;
 • maszynowa oprawa — stosowany jest do tworzenia skomplikowanych wzorów, wyroby charakteryzują się trwałością i wytrzymałością;
 • tłoczenie — tanich dekoracji, ale również stylowe i trwałe, wykonane z metali.
Istnieją dwie podstawowe metody wykonywania dzianiny. Pierwszy bardziej skomplikowany, polega na połączeniu poszczególnych ogniw. Robią je z cienkiej złotej lub srebrnej nici, dzieląc się na równe segmenty i przędzalnianej w kształt pierścienia lub owalu. Druga metoda — to owiń przędzy na spirali z kolejnych rozcinanie na ogniwa. Jest lekki i znacznie ułatwia pracę, często jest stosowany do wyplatania ozdób w fabrykach i zakładach.

Porady przy wyborze łańcucha "Kardynał": jak rozpoznać wysokiej jakości dekoracji

Wybrać łańcuch lub bransoletka — to trudne zadanie. Aby dobrać produkt dla siebie, wystarczy przyjść do sklepu i przymierzyć wszystkie opcje. Przy wyborze biżuterii na prezent warto zwrócić się do doradcy. Aby dokupić bransoletkę, ważne jest, aby znać rozmiar nadgarstka. Przy zakupie łańcucha należy trzymać się kilku zasad:
 • mężczyźni nadają się krótkie (do 40 cm) łańcuchy ze złota lub srebra;
 • młodym dziewczynom można kupić długą (50-60 cm) cienką nić, przeznaczoną do noszenia zawieszenia;
 • kobiety starsze właściwe dać szerokie i masywne ozdoby.
Złoty łańcuch splot "Kardynał" — to cenny dar. Ważne jest, aby zwracać uwagę na próbę produktów i kupować je tylko w tych sklepach, które mogą dostarczyć całą dokumentację. Przy zamówieniu biżuterii u jubilerów można przynieść materiał samodzielnie — mogą to być stare kolczyki, pierścienie, łańcuchy i bransoletki. Specjalny bonus podczas pracy z prywatnymi jubilerami, a nie sklepów i fabryk: niektóre z nich dają długą gwarancję i naprawią produktu w przypadku jego uszkodzenia. Jedynym sposobem, aby ustalić, co dekoracji warto kupić, to osobiste preferencje i możliwości finansowe, a wybór biżuterii produktów nie jest ograniczona.
Jeśli masz jakieś pytania - zostawiajcie je w komentarzach pod artykułem. My lub nasi goście z przyjemnością odpowiemy na nich
Rodzaje Tkania Wątków: Jak Prawidłowo Zrobić Wybór Biżuterii, Biżuteria
Łańcuch jest uniwersalny i funkcjonalny dodatek, który, poprzez właściwe budowy, staje się pełnoprawnym produktem w świecie jubilerskim. Jej noszą w postaci samodzielnej
Weneckie Splot Łańcucha, Oplot z gór ze Złota, Bransoletka i Łańcuch Wenecja
Łańcuch – to na biżuterię, jest uniwersalnym dodatkiem do kobiecego wizerunku. Nic dziwnego, że ten produkt działa w wielu różnych stylach. Ale jednym z kobiecych
Biżuteria męska Biżuteria na Szyję, Brutalny Złote, Srebrne i Skórzane Bransoletki i Pierścionki Dla Mężczyzn, Łańcuchy i Wisiorki
Początkowo ozdoby zaczęły nosić mężczyźni. Były to elementy statusu społecznego i ochrony, szlachetni oznaczenia żołnierzy i po prostu spektakularne odważne dekoracje.
Modne Bransoletki na Nogę ze Złota, Srebra Lub Koronki, Piękne Pierścionki i Łańcuszki z Zawieszkami
Miłość do akcesoriami u kobiet znana jest od czasów starożytnych. Różnorodność ozdób ożywić i wprowadzić smak dowolny obraz współczesnej dziewczyny. Na szczególną uwagę
Splot Włoszka, Oplot Włoskiej Złote Łańcuszki i Bransoletki, Rodzaj Tkania
Z pomocą wyplatania "włoszka" produkowane są kobiece bransoletki i naszyjnik. Charakteryzują się oryginalnym wyglądem oraz wysoką wytrzymałością. Wygląd bransoletki w
pancerny Splot Łańcucha, Łańcuch pancerny Wyplatania ze Złota, Podwójna pancerny Naszyjnik i Bransoletka
Damskie złote łańcuchy zawsze pięknie i delikatnie wyglądały na szyi. To bardzo smaczne i wszechstronne ozdoba może doskonale komponować w dowolny sposób i stać się jego