Narzędzia Do Pedicure, Skrobaczka i Nożyczki, Jakie Narzędzia są Potrzebne Do Pedicure, Lista
08.05.2019 646 0 panibasia

Narzędzia Do Pedicure, Skrobaczka i Nożyczki, Jakie Narzędzia są Potrzebne Do Pedicure, Lista

W zakładkach
Przeprowadzenie pedicure na bieżąco pozwoli osiągnąć nie tylko czyste paznokcie, ale i gładkich pyatochek. Ale to, co jest potrzebne do tego, aby zrobić taki zabieg samodzielnie? Przegląd wszystkich narzędzi i materiałów, które mogą być potrzebne, znajduje się poniżej.

Cechy i zalety narzędzi do pedicure

W produkcji manikyurno-pedicure niesterylne sprzętu akcesoriów używany jest wysokiej jakości i o wysokiej wytrzymałości stali z medycznych stopów. Substancja ta jest w stanie długo służyć, szczególnie jeśli używać go tylko w warunkach domowych. Kosztowne narzędzia toczyć pod mikroskopem lub ręcznie. Pozwala to uniknąć pojawienia się wad w szczegółach do pedicure.
Narzędzia do obróbki nóg mają bardziej chropowatą powierzchnię, niż, na przykład, pilniki do manicure. Najczęściej stosowanym środkiem jest pumeks. W przypadku, gdy skóra na podeszwach stóp jest zbyt gęsty i jedyny, pomoże specjalna maszynka do ziarna. Jeśli używać go na stałe, to problemy z piętami znikną. Należy pamiętać, że pedikyurnuyu brzytwę nie można zmienić na zwykłą. Może to spowodować obrażenia skóry i pozwala na przedostanie się zakażenia.

Narzędzia do pedicure

Wielu zastanawia się, co jest potrzebne do pedicure. Najbardziej popularnymi środkami do zabiegu są:
 • Płyn, zmiękczać naskórek. Zamiast niej można użyć wanienki z dodatkiem soku z cytryny, rumianku wywaru, soli morskiej lub wyciągu z nagietka.
 • Skrabiruyushchee narzędzie. Jego stosowanie pomaga delikatnie pozbyć się zniszczonej skóry na piętach i podeszwach stóp. W składzie takich produktów kosmetycznych zawsze obecne są cząstki stałe, które odgrywają rolę ścierniwa. Mistrzowie paznokci przemysłu polecam stosować peeling do kąpieli i dokładnie masować im obszarów problemowych.
 • Krem nawilżający skórę (może to mieć i antyseptyczny efekt). Można skorzystać z każdym sklepowym kosmetycznym produktem przeznaczonym do stóp, lub zrobić go samodzielnie. Do tego oliwa z oliwek dodaje się witaminy A i E z kapsułki. To narzędzie do pedicure nakłada się na końcowym etapie.
Oprócz powyższego, istnieje pomocnicze narzędzia. Obejmuje on międzypalcowy separatory, preparaty na pozbycie się odcisków i modzeli, tal'ki, waciki, wanienki itp. Lista będzie zależeć od problemów, które należy rozwiązać.

Jakie narzędzia są potrzebne do pedicure

Lista narzędzi, które są niezbędne do przeprowadzenia zabiegów pedicure niesterylne sprzętu, obszerna. W jego skład wchodzą:
 • pilniki do szlifowania i zniszczonej skóry na piętach;
 • pincety, nożyce do cięcia drutu;
 • trójnóg do pedicure (do wykorzystania w domowych warunkach nie jest wymagana);
 • szczoteczki do czyszczenia i pacy, które mają różną sztywność;
 • pusher do obróbki kutikul'noy dołka;
 • podświetlenie (np. lampa);
 • skrobaczka (rozwiązuje problemy z wrośnięty paznokci);
 • pedikyurnaya brzytwa;
 • sterylizator.
Potrzebna będzie również frezarkę, działający od energii elektrycznej z ostrzami i okulary chroniące oczy. Do przeprowadzenia zabiegów pedicure niesterylne sprzętu w warunkach domowych, nie trzeba używać wszystkie powyższe. Każdy kreator dostosowywania poniższa lista jest pod swoje potrzeby.

Do obróbki paznokci i skórek

Aby zrobić paznokcie zadbane i nadać im piękny kształt, używają specjalnych narzędzi. Wszystkie one muszą być w posiadaniu każdego mistrza. Są one niezbędne i do wykorzystania w warunkach domowych. Bardziej szczegółowo o każdym z nich znajdziesz poniżej.

Nożyczki

Skorygować szorstki krawędzi paznokci, usunąć nadmiar skóry, zadziory lub naskórek za pomocą manicure nożyczki. Aby się nie pomylić w wyborze, popatrzył na mistrza paznokci branży radzą zwrócić uwagę na następujące parametry:
 • Takie narzędzie musi być wykonany z trwałej i wytrzymałej stali. Dzięki temu nożyce długo będzie trwał, będzie łatwiej zdezynfekować.
 • Lepiej wybrać nie linii maszyn i ręczne ostrzenie. Ten rodzaj obróbki sprawia, że nożyczki są bardziej trwałe.
 • Najlepiej użyć narzędzia z zaokrąglonymi końcami. Z ich pomocą można dostać się nawet do najbardziej niedostępnych miejsc.
Właściwy wybór manicure nożyczki pozwoli zrobić więcej wysokiej jakości pedicure. W związku z tym nie warto oszczędzać.

Obcinacz

To narzędzie do obróbki paznokci na nogach różni się od tych, które są używane do rąk. On musi być bardziej wytrzymałe. Jest to związane z tym, że wolny brzeg paznokci na nogach jest bardzo gęsty, który może nie ulec zwykłym manikyurnym nożyczki. Najlepiej kupować pincety, wykonane ze stali.

Szczypce

Aby z łatwością pozbyć się obrośniętą naskórka, używają maszynki do strzyżenia. Z ich pomocą można również usunąć zadziory. Instrument ten może mieć różne formy: w postaci noża, wyposażonego w ostrza, lub jak nożyczki. Ponadto, można je przyciąć grube paznokcie. Przy wyborze maszynki do strzyżenia, należy wziąć pod uwagę, jaki rodzaj ma ciśnieniowa płyta. Część ta zawsze znajduje się między uchwytami i mogą być pojedyncze lub podwójne. Lepiej kupić pierwszy wariant, ponieważ w tym przypadku ostrza będą bardziej zbliżać się płynnie.
Takie narzędzie posiada fazowane krawędzie i trójkątny opuszkami. Dzięki temu będzie się działo najbardziej szczelne domknięcie do skóry. Mistrzowie ostrzegają, że za pomocą cęgów nie wolno obcinać paznokcie. Taka procedura może szybko doprowadzić narzędzie w ruinę.

Pusher

Najczęściej taki manikyurno-pedicure narzędzie ma kształt łopatki z płaskimi krawędziami. Często pusher mylić z skrobak. Jest on podobny w wyglądzie, ale ma różnice w formie spiczastych fazowane krawędzie. Zrobić pedicure nie tak travmoopasnym (zwłaszcza dla początkujących mistrzów) pomogą pushery na bazie gumy lub silikonu. Metalowe urządzenia można używać w salonach tym, kto ma duże doświadczenie w przeprowadzaniu podobnych procedur. Dobrym zamiennikiem tego instrumentu będą orange laski. One nie przyniosą szkody paznokciowy płytkom. Uchwyty do pusherov powinny być wykonane z wytrzymałego metalu. Produkty na bazie tworzyw sztucznych nie są zbyt trwałe.
Przy wyborze pusherov należy wziąć pod uwagę, do czego są przeznaczone. Na przykład, z okrągłą lub kwadratową formę można używać do zakątków pod paznokciami. Wyczyścić przestrzeń pod wystającą krawędzią pomoże urządzenie z zaostrzonym końcem.

Do pielęgnacji stóp

Najbardziej popularnymi środkami do pielęgnacji stóp na nogach są zgrzebła, szczotki i pacy. Te ostatnie mogą mieć inny typ gradacji. Jeśli skóry zbyt uruchomione, kreator może być raz kompleks narzędzi do pedicure.

Szczotka

Z pomocą szczotek można olewa kurz, który pojawił się po użyciu pilnik do paznokci. Ponadto, są one zaprojektowane, aby oczyścić przestrzeń wokół paznokci lub pod ich wolnym odrastać krawędzią. Funkcjonalność szczotki zależy od gatunku włosa na nich. Na przykład, wypolerować paznokcie i usunąć miękką naskórek można sztywną szczotką. Ona pomoże poradzić sobie z oczyszczaniem wałków skóry po bokach.
Szczotka o średnim stopniu twardości włosa można używać jako peeling na stopach. Z jego pomocą sprawnie i w tym samym czasie delikatnie usuwają zabrudzenia z płytek paznokci. Włókna na takim instrumencie mogą być zarówno naturalne, jak i sztuczne. Różnica tutaj jest tylko w cenie.

Pumeks, tarka

W zależności od tego, w jakim celu będą wykorzystywane takie narzędzia, można je podzielić na kilka podtypów:
 • Pilnik ze szkła. Używają do opilivaniya wolnej krawędzi paznokci na nogach. Topowe mistrzowie polecają właśnie takie narzędzie, ponieważ metalowe pilniki mogą powodować rozwarstwianie. Można również nabyć plastikowe lub teflonovoe produkt.
 • Bafik lub pilnik-szlifierz. Oni pomogą przygotować paznokcie do nałożenia podkładu.
 • Pilnik do pięt. Zazwyczaj stanowią one drewnianą podstawę z nałożonym na nich materiałem ściernym typu nazhdachki.
Co do pumeksu, to może być zarówno sztuczne, jak i naturalne.

Maszyna z ostrzem (skrobak)

Wygląda jak narzędzie w uchwycie z oddziałem, w które wstawiane są ostrza. Z pomocą takiej maszyny można z łatwością pozbyć się szorstkiej skóry na nogach, gdzie bezsilni szczotka, pumeks lub wisielec. Ostrza w skrobak odciąć odciski i suszone ziarna.
Można nie używać to urządzenie, jeśli stopy są poddawane regularnej konserwacji. Skrobak służy tylko do najbardziej zaniedbanych przypadków. Nie można wymienić go na prawdziwy maszyna z ostrzami, w przeciwnym razie może mocno zranić skórę.

Frezarkę z dyszami

To urządzenie pozwala wykonywać wysokiej jakości pedicure w warunkach domowych. Jego końcówki pozwalają szybko usunąć martwe cząstki skóry i usunąć naskórek. Doświadczeni mistrzowie mówią, że przy samodzielnym użyciu można łatwo obejść się bez tego narzędzia, zastępując go na zwykłe pilnik, szczypce, pusher i t. d.

Dodatkowe akcesoria

Jako akcesoria dodatkowe do zabiegów pedicure niesterylne sprzętu używany zbiorniczek, środek do zmiękczania skórek, krem do stóp, peeling itp. Bardziej szczegółowo o każdym z nich znajdziesz poniżej.

Zbiorniczek

W klasycznej procedurze pedicure stopy wcześniej dobrze rasparivayut. Oczywiście, można to zrobić zwykłym miednicy, ale najlepiej kupić specjalną kąpiel. Taki sprzęt do tworzenia pedicure w warunkach domowych jest wyposażone w lampy z promieniami UV. Zabijają jakąś grzybicę (jeśli jest) i mają właściwości antybakteryjne. Ponadto, większość wanny wyposażone wibracji i hydromasażem. Oni usuwają zmęczenie z nóg i dają im świeżość. Niektóre z urządzeń emitują specjalne magnetyczne promienie, które nie tylko usuwają zmniejszyć ból stawów, ale i służą swoistym dezinfektorom.

Środek do zmiękczania skórek

Wśród najbardziej popularnych produktów z takimi cechami wyróżniają:
 • "Nowoswit" – zmiękczać żel;
 • Honey cuti clean;
 • MILV;
 • Be Natural. Aleryta.
Wszystko szybko łagodzą naskórek, dzięki czemu proces jej usuwania staje się szybkie i bezbolesne.

Peeling do stóp

Otshelushit' szorstką i przesuszone skórę na piętach można z zarośli. Aktualnie skorzystać z kupny, wśród których Opi, "Avon", Bielita, peeling, pedicure Pro pedicure (tallaso-krystaliczny), Pedi Scrub Gena itp. Granulat takiego narzędzia zmiękcza odciski i modzele, usuwają martwe komórki skóry, a także stymulują przepływ krwi. Aktywne składniki wchodzące w skład profesjonalnego kosmetyku, odżywiają i nawilżają suchą skórę na stopach. Ponadto, można przygotować go samodzielnie. Świetny zamiennik peelingu będzie miele, pozostała po kawę lub cukier z miodem.

Krem do stóp

Aby wykarmić stopy korzystnymi składnikami i zmiękczyć skórę na nich, wykorzystują specjalne kremy. Środki te nie tylko sprzątają zgrubiałe fragmenty, ale i nawilżają je. Zamiast kremów można używać olejów roślinnych. Nadają się oliwa z oliwek, olej kokosowy i słonecznikowy.
Nie mniej skuteczny gliceryna, który można wzbogacić ekstrakty z rumianku, nagietka lub podbiału. Istotne jest również dodaj do takich kosmetyków ekstrakt z mięty, cytryny, lawendy lub drzewa herbacianego. Wszystkie one mają wyraźne właściwości antyseptyczne.

Separatory do palców

To jest rzecz, bez której nie może obejść się żaden mistrz. Separatory pozwalają znacznie uprościć proces nakładania dekoracyjnego lub żelu do paznokci. Zakładając je, można mieć pewność, że kosmetyk nie smazhetsya z płytek paznokci. Dzięki razdelitelyam palce nie mogą wejść w kontakt, i powłoka pozostaje gładka i delikatna.

Klapki do pedicure

Pedikyurnye kapcie nadają się pod każdy rozmiar stopy. Są one wykonane z poliuretanu lub podobnych materiałów syntetycznych. Zazwyczaj te jednorazowe narzędzia do tworzenia pedicure sprzedawane są w zestawach po 2 lub 10 sztuk. Specjalna konstrukcja pozwala wygodnie nosić kapcie na nogi. Dzięki gipoallergennomu materiału, z którego są one wykonane, jednorazowe obuwie nie powoduje pocenia się i niepożądanych reakcji dermatologicznych.

Jak poprawnie wybrać narzędzia do pedicure

Istnieje wiele przyrządów do paznokci mistrzów. Narzędzia do pedicure są sprzedawane pojedynczo, jak i w zestawie. Jak zwykle w ostatnich wchodzą pusher, piłowanie, szczypce i obcinacz. Wybierając takie środki, należy zwrócić uwagę na następujące punkty:
 • Wygodne czy narzędzie. Jeśli nie, to z nim nie uda się zakończyć prace.
 • Jak uwięziony. Jeśli jest prawidłowo wykonany, to łatwo odsunąć lub ścinać naskórek, lub obetnie paznokcie bez nierównych krawędzi.
 • Z jakiego metalu jest wykonany. Aluminiowe, ze stali nierdzewnej będzie najlepszym rozwiązaniem w tym przypadku. Jej wygodnie poddawać sterylizacji. Jeśli instrument jest wykonany z innego materiału, to z czasem może zardzewieć i pociemniały.
Na wszystkie wymienione punkty należy zwrócić uwagę przed zakupem. Tylko z pomocą dobrego narzędzi można osiągnąć dobry wynik.

Jak zmontować zestaw do pedicure i manicure

Wielu zastanawia się, jak można skomponować swój pedicure asortyment i jak korzystać z zestawu do manicure i pedicure. To nie jest trudne: wystarczy zwrócić uwagę na producenta. Najbardziej popularnymi markami, produkujących te produkty, są "Staleks" i Zinger.
Przed zakupem gotowego zestawu trzeba dokładnie przejrzeć wszystkie składniki. Szczególną uwagę należy zwrócić na materiał, z którego są wykonane i sprawdzić, gładkie czy u nich krawędzi. Można również zakupić narzędzia i materiały do jakościowego pedicure osobno. Należy przy tym zwracać uwagę na ich jakość.

Co dobry gotowy zestaw narzędzi

Najlepiej kupować początkującym webmasterom lub tym, którzy chcą robić pedicure w warunkach domowych, gotowy zestaw narzędzi. Przed zakupem należy pamiętać o tym, że w produkcie nie musi być wgnieceń i zarysowań. Nie mniej ważna jest firma-producent. Zazwyczaj w gotowe zestawy do tworzenia pedicure w warunkach domowych jest już włączony cały niezbędny zestaw narzędzi. Popatrzył na mistrza z paznokci branży zalecają uzupełnienie go prądem frezarki do połączeń z dyszami. Jego zastosowanie daje wspaniałe rezultaty.

Jak przechowywać i zdezynfekować

Wszystkie akcesoria do pedicure należy przechowywać zgodnie z zasadami:
 • po tym jak klient odszedł, narzędzia należy dokładnie zdezynfekować i prosterilizovat';
 • aby szczypce, nożyczki i pincety nie były zdeformowane, ich stos w dół ostrzem;
 • okresowo należy produkować wysokiej jakości ostrzenie narzędzi u specjalistów.
Przestrzeganie tych prostych zasad pozwoli długo cieszyć się wysokiej jakości kosmetyków.

Podstawowe zasady dezynfekcji i sterylizacji

O czystość narzędzi do pedicure i manicure trzeba stale monitorować. Czyścić trzeba je według poniższej instrukcji:
 • Aby usunąć cząstki naskórka i pozbyć się paznokci kurzu, sztućce myć w wodzie z mydłem pianką. Można to robić z gąbką lub szczotką.
 • Korzystanie z opieki alkoholu do czyszczenia z zanieczyszczeń wskazane tylko w przypadku użytku domowego. Jeśli toaletowe są przetwarzane stopy i paznokcie klientów, należy przeprowadzić gruntowną dezynfekcję. Do tego w pojemność leją "Veltolen", "Mikaspor" lub "Gigosept" i umieszcza się w nim narzędzia.
Ponadto, można skorzystać z innych metod. Na przykład, zastąpić sukhozharovoy szafa zwykłym piekarnikiem. Wstępnie umyte i osuszone ręcznikiem zestaw kosmetyków położył się na folii i umieścić w nim. Temperatura powinna być nie mniejsza niż 180 stopni. Trzymać około 10 minut. Urządzenia można gotować przez 25 minut. Za pomocą szczypiec należy je delikatnie wyjąć i rozłożyć na sterylnego i ręcznik.

Profesjonalna dezynfekcja i sterylizacja narzędzi

Specjaliści używają do dezynfekcji profesjonalne sterylizatory, wśród których sukhozharovyy szafa (narzędzia są przetwarzane termicznie drogą) i autoklawów (urządzenia ogarniać suchą parą). Ponadto, sterylizacji narzędzi można w ultrafiolecie szafie. Przy tym trzeba pamiętać, że nie jest w stanie zniszczyć HIV i zapalenie wątroby. Mechanizm kwarcowy opiera się na podgrzewaniu specjalnych kulek za pomocą powietrza. Wszystkie powyższe urządzenia są dość drogie, więc jego użycie jest niewłaściwe, jeśli pedicure odbywa się w domu.

Porady specjalistów

Aby pedicure nie przyniósł problemów, skorzystaj z zaleceniami specjalistów:
 • Wszystkie akcesoria należy umieszczać w specjalne pokrowce. W tym przypadku nie będzie pojawiać się rdza, długo się nie zawiodą. Urządzenie do nadawania paznokciach formy należy delikatnie przecierać alkoholu szmatką po każdym użyciu.
 • Sterylizacja powinna odbywać się po każdym użyciu nóg. W tym pomoże aceton, medyczny alkohol lub środki odkażające płynu.
 • Zestaw do pedicure nie należy upuszczać. To może deformować ostrza, lub stracą ostrość.
 • Ostrzenie należy przynajmniej raz na pół roku. Nie wolno robić to samodzielnie, w przeciwnym razie może dać niewłaściwy kąt pochylenia ostrzy tnących znajdujących się u nożyczek.
 • Jeśli nie masz pod ręką separatory do palców, to jest doskonałą alternatywą będą kulki chińskiego zawiniętych z waty.
 • Nożyczki, szczypce, kleszcze, wyposażone w mechanizm sprężynowy, należy zachować rozprężać. To trwale przedłużyć ich okres eksploatacyjny.
Ponadto, trzeba pamiętać, że wszystkie krawędzie cięcia ostrych narzędzi nie powinny stykać się ze sobą podczas przechowywania. Nieprzestrzeganie tej zasady może doprowadzić do deformacji wyrobów. Postępuj zgodnie z prostymi wskazówkami podanymi powyżej, i piękny pedicure zawsze będą cieszyć ciebie i twoich klientów!
Jeśli masz jakieś pytania - zostawiajcie je w komentarzach pod artykułem. My lub nasi goście z przyjemnością odpowiemy na nich
Narzędzia Do Manicure i Sprzęt, Co jest Potrzebne Do Manicure, Pełna Lista Narzędzi i Materiałów
W cywilizowanym świecie jest piękny i stylowy manicure stał się nieodłącznym elementem wizerunku każdej dziewczyny. Zadbane dłonie i nienaganny wygląd posiadają do siebie
Pusher Do Manicure - Co To jest, Pusher Do Skórek i Paznokci Skrobaczka Do Manicure, Łopatka i skrobak
Zadbane, delikatne i piękne klamki – marzenie każdej kobiety. Aby twój manicure był idealny, należy korzystać z pusherom. Jest to specjalne narzędzie, który jest
Pinceta Do Usuwania Naskórka, Najlepsze Profesjonalne Szczypce, Jak Prawidłowo Przyciąć Naskórek
Czyste ręce – integralną część obrazu sukces kobiety, dlatego oprócz kabinowych procedur dla podtrzymania wizerunku należy i w domu przeznaczyć czas do pielęgnacji skóry
Obcinacz Do Paznokci: Cechy i Zasady Wyboru
Obcinacz do paznokci używają profesjonaliści w procesie tworzenia manicure lub pedicure. Narzędzie jest o wiele bardziej funkcjonalna nożyczek i pilnik do paznokci.
Jak Prawidłowo Zrobić Ładny Pedicure w Warunkach Domowych Krok po kroku
U wszystkich kobiet jest ogromna dążenie do idealnego wizerunku. Odnosi się to i do pięknych stóp. Dla wspaniałego wyglądu nóg nie trzeba chodzić po salonach piękności.
Projekt pedicure 2019-2020 roku: modny pedicure, trendy, pomysły, zdjęcia przykładowe
Dbanie o siebie i tworzenie najbardziej stylowych obrazów sezonu dla dziewcząt i kobiet nie kończy się tylko modny manicure: nie mniej ważne jest, aby pamiętać o