Wapnia Chlorek: Peeling Do Twarzy w Warunkach Domowych, Czyszczenie Twarzy Khloristym Wapń, Peeling z Mydłem
17.02.2019 309 0 panibasia

Wapnia Chlorek: Peeling Do Twarzy w Warunkach Domowych, Czyszczenie Twarzy Khloristym Wapń, Peeling z Mydłem

W zakładkach
Chlorek wapnia ma zastosowanie nie tylko w medycynie, ale i w kosmetyce. Stosowanie peelingu z chlorku wapnia zaleca się do głębokiego czyszczenia. Dzięki przeprowadzeniu tego zabiegu skóra odmładza i odświeża. Przeprowadzać ją w salonie lub w domu.

Znane fakty na temat procedury

Peeling – kosmetycznych manipulacja, która usuwa zanieczyszczenia ze skóry. Khloristym wapń oczyszcza skóry właściwej u kobiet i mężczyzn. Ten składnik przyczynia się do aktywizacji różnych procesów, co gwarantuje zdrowie i piękno naskórka. Eksperci zalecają, aby przeprowadzić oczyszczenie z młodzieńczego wieku. Podczas hormonalnej przebudowie obserwuje się zmiany w skórę powłoki ciała, a peeling zapobiega powstawaniu uszkodzeń.

Istotą procedury

Zastosowanie chlorku sodu do twarzy zaczęło się jeszcze w ubiegłym wieku. Calzievy składnik miesza się z mydłem. Dzieje się reakcji wytrąca się – twarde grudki (inaczej – sól wapniowa). Są to substancje ścierające, które złuszczają martwe komórki.

Korzyści dla skóry

Wapnia chlorek – to medyczny środek, który jest stosowany w postaci wstrzyknięć do walki z procesami zapalnymi, alergicznymi reakcjami, krwawienie itp. Przy peeling usuwa wierzchnią warstwę komórek, a to stymuluje skóry właściwej aktualizowana w sposób naturalny. Wapnia chlorek peeling do twarzy przyczynia się do:
 • oczyszczenie;
 • matirovaniyu;
 • podsushivaniyu.
Po wykonaniu manipulacji wyrównuje naskórek. W procesie usuwane są czarne kropki, pory zwężają się. Peeling odświeża wierzchnią warstwę naskórka, a także usuwa zaczerwienienia po trądziku. Dzięki procedurze eliminuje drobne wiekowe i zmarszczki mimiczne. Preparat zaleca się osobom, które mają tłustą i pogrubiać skórę. W połączeniu typu manipulacja odbywa się w strefie T.

Zasada działania

Czyszczenie twarzy khloristym wapnia w warunkach domowych polega na naniesieniu roztworu mydła do skóry. Sole wyższych kwasów karboksylowych, które są zawarte w mydłach, wchodzą w reakcję z wapniem, a to zapewnia aktualizację skóry właściwej.

Komu można zrobić peeling chemiczny khloristym wapnia

Zastosowanie peelingu powinno odbywać się tylko w obecności odpowiednich wskazań. Stosuje się go dla pacjentów, którzy mają niejednorodny powierzchni skóry. Zabieg wykonywany tylko wtedy, gdy tłusty lub w połączeniu typu naskórka. Ona jest w stanie rozwiązać problemy z giperkeratozom. Czyszczenie stosuje się, gdy pojawi czarnych punktów, które świadczą o ucisku pory. Jeśli traci się dźwięk lub elastyczność skóry właściwej, pojawiają się drobne zmarszczki mimiczne, to zaleca się przeprowadzenie peelingu.

Delikatny wariant procedury

Aby wykluczyć wyraźny chemiczny efekt, używany jest delikatna metoda. Krok po kroku proces taka:
 1. Otwieramy 5-procentowy chlorek wapnia, który jest sprzedawany w aptekach w ampułkach. Zawartość zwilżoną wacik, którym jest przetrzeć skórę.
 2. Po wyschnięciu pierwszej warstwy nakłada się drugi, trzeci, itd., dopóki nie skończy się preparat.
 3. Mydło zetrzeć ręce aż do pojawienia się piany.
 4. Zrobić masaż twarzy miękkie i delikatne ruchy w ciągu 15 minut.
Podczas masowania pojawią się granulki biały. Należy je spłukać ciepłą i czystą wodą.

Dla bardzo tłustej skóry

Na początkowym etapie usuwa makijaż z twarzy. Na naskórek nakłada się wstępnie spienione mydło. 10% leku trzeba wylać z ampułki do osobnego zbiornika. Jest on nakładany palcami stopniowo na skórę na delikatnym mydłem. Jeśli zajdzie taka potrzeba, to palce ponownie zwilżyć w preparacie. Trzeć skóry trzeba delikatnymi ruchami, aż do edukacji katyshek. Zabronione jest traktowanie tereny nad górną wargą i wokół oczu. Po tym, jak pojawią się granulki, skóra nadal masować do momentu, aż usłyszysz lekki skrzypi. Następnie należy zmyć preparat z powierzchni. W końcowym etapie do skóry nakłada się kosmetyk, który ma efekt nawilżający.

Peeling khloristym wapnia w warunkach domowych

Dopuszcza się stosowanie peelingu z chlorku wapnia w warunkach domowych. Aby nie zaszkodzić skóry szata, człowiek musi ściśle stosować techniki aplikacji środka.

Niezbędne narzędzia i składniki

Do wykonania peelingu potrzebne chlorek wapnia i mydło (najlepiej wybrać fotelik, bez środków zapachowych). Pierwszy składnik można bez problemu kupić w aptece bez recepty. Ma niską cenę, co gwarantuje jego dostępność dla szerokiego grona pacjentów. Lek jest 5 i 10%. Pierwszy służy do prowadzenia łagodnej procedury, a drugi – przy zbyt tłustej skóry właściwej.
Jeśli spędzasz peeling po raz pierwszy, to trzeba kupić mniej skoncentrowaną substancję. Dla jednej czyszczenia należy 1 ampułka leku.
Ważny warunek w wykonywaniu peelingu chemicznego – to zastosowanie mydło dla dzieci, ponieważ nie zawiera w swoim składzie związki chemiczne. Dopuszcza się stosowanie gospodarczego lub degtyarnogo mydła. Oprócz tego, trzeba przygotować waciki (nimi będzie nakładać zaprawy na twarz) i krem (wymagany po całej manipulacji).

Klasyczna technika wykonania peelingu

Zanim nałożyć peeling na naskórek, zaleca się przygotowanie skóry. Ważne jest, aby upewnić się, że nie ma uszkodzeń. Następnie skóra jest dokładnie oczyszczona z zastosowaniem miękkiej pianki lub żelu do mycia twarzy. Aby usunąć kosmetyki używane mleczko lub specjalny płyn. Po demakijażu twarz wyciera się do sucha szmatką. Aby uniknąć pojawienia się powikłań procedury w domowych warunkach spędzić 5-procentowym roztworem. W nim zwilżoną wacik i posmarować twarz. Po wyschnięciu skóry nakłada się następną warstwę. Trzeba nałożyć co najmniej 8 warstw leki. Bańki ręce do wytworzenia piany i zaczynamy palcami masować twarz do momentu, aż przestaną pojawiać się granulki biały. Skóra umyte ciepłą wodą i suszy. Na nią nakłada lekki i odżywczy krem.

Alternatywny wariant peelingu

Jeśli u człowieka istnieją przeciwwskazania do przeprowadzenia peelingu, to zaleca się znaleźć alternatywny sposób oczyszczania skóry. Podobne właściwości mają peeling lub maska. Są one sprzedawane w specjalistycznych sklepach lub przygotowują się w domu z naturalnych produktów. Przepis na peeling prosty. Do złuszczania omertvevshego naskórka za pomocą posiekany skorupy orzechów włoskich, sody lub soli morskiej, kawę, sodę, płatki owsiane, skorupki jajek czy. W celu zapewnienia łagodnego środki te elementy razem lub osobno wymieszać ze śmietaną, jogurtem, oliwą z oliwek, żel do mycia twarzy. Nakłada się skład na nabłonek w 1 warstwę i delikatnie wmasować w ciągu 5 minut. Po spłukiwania wodą na skórę nakładany jest krem odżywczy.

Poslepilingovyy pielęgnacja

Jeśli przeprowadzono głęboki peeling, po nim zaleca się zapewnić prawidłowa pielęgnacja dermoy. Skuteczne domowe metody skracania czasu zapewni lek "Polisorb". Sprzedaje lek w postaci proszku. Należy go wymieszać z wodą w stosunku 4:1. Skład rozmieszczone na naskórek i po 15 minutach spłukać ciepłą wodą. Do walki z czarnymi kropkami używany wyciągać maska, która przygotowuje się na bazie gliny i miodu. Jeśli chcesz rozjaśnić naskórka, stosować maski z suchej mieszanki dla niemowląt, który jest produkowany na bazie soi. Ona miesza się z wodą w proporcji 4:1 i jest rozprowadzane równomiernie po skórze równomierną warstwą na 10 minut, po czym skład spłukać ciepłą wodą.

Jak często przeprowadzać oczyszczanie

Peeling twarzy zaleca się kursy, które składają się z 5-10 sesji. Przerwa między nimi wynosi 1,5-2 tygodnie. Aby podtrzymać efekt w ciągu tego czasu, manipulacja odbywa się raz na kwartał. Taką częstotliwość zaleca się ludziom przy powierzchownym peeling.
Środkowa peeling robi się raz w roku. Dla osiągnięcia do oczyszczania i anty-efekt starzenia trzeba przejść kurs, który składa się z 3-4 manipulacji. Głęboki peeling stosuje się przy silnych była pomarszczona i głębokich bliznach. Procedura ta powinna odbywać się 1-2 razy w życiu.

Pielęgnacja po czyszczeniu

Po oczyszczeniu twarzy zaleca się prawidłowo dbać o skórnymi skórą, to pozytywnie pojawi się na ich stanie. Natychmiast po manipulacji nie zaleca się wychodzić na ulicę. Cząstki pyłu będą trafiały do skóry właściwej, co prowadzi do rozwoju stanu zapalnego.

Rumianek napar z olejami

Po wykonaniu peelingu obserwuje się silne odwodnienie naskórka, dlatego zaleca się przeprowadzenie nawilżających i regenerujących zabiegów. W warunkach domowych odbywa się mycie wywar z kwiatów rumianku, który wstępnie dodawany jest olej z pestek winogron lub z drzewa herbacianego po kilka kropli. Dzięki oleju zapewnia regenerację komórek skóry, które są podatne na uszkodzenia w wyniku peelingu. Olejek z drzewa herbacianego ma właściwości antyseptyczne. Jest to przydatne, tak jak w przypadku peeling występuje odczyn alkaliczny, co prowadzi do pojawienia się na naskórku chorobotwórczych mikroorganizmów.

Maseczka odżywcza z płatków owsianych i bananem

W połączeniu typu skóry po zabiegu nakładany jest odżywcza maska na twarz, w skład której wchodzi rozdrobniony banan, wywar z rumianku i zaparennye płatki owsiane. W środek dodawany jest mało z drzewa herbacianego w ilości kilku kropli.

Maska z proszku dla niemowląt i banana

W proszku dla niemowląt posiada podsuszać i antyseptycznie, a banan – pielęgnujące. Dlatego elementy stosowane do przygotowania maski. Bierze się banan średniej wielkości i rozdrabniana w blenderze. Do niego dodaje się łyżka mleka, łyżeczka proszek i kwasu salicylowego. Wszystkie składniki są dokładnie wymieszane i dzielone na twarzy grubą warstwą. Po upływie 15-20 minut narzędzie spłukać ciepłą wodą.

Krem

Zaleca się korzystać z narzędzia, którego głównym składnikiem są oleje i witaminy. Krem jest nawilżający efekt, zapewnia stymulację produkcji martwego kolagenu, napina skóry. Ważne jest, aby wybrać nawilżający kosmetyk, z którym będzie walczyć z przebarwieniami.

Możliwe skutki uboczne

Peeling – kosmetycznych procedura, która powinna odbywać się zgodnie z przepisami. W przypadku ich nieprzestrzegania lub obecności działań niepożądanych obserwuje się występowanie działań niepożądanych w postaci:
 • Rumień. Średnio zaczerwienienie po manipulacji nie przejawia. Obserwuje się to w przypadku nadmiernego masowania skóry.
 • Obrzęków. To reakcja organizmu o charakterze zapalnych na oddziaływania zewnętrzne.
 • Ciemnienie skóry. Niepożądany efekt, ale jest to naturalne zjawisko, które świadczy o złuszczeniu skóry.
U niektórych pacjentów po peelingu było zwiększenie czułości naskórka. Do poważnych powikłań należą gerpeticheskuyu infekcję, reakcje alergiczne itp.

Przeciwwskazania

Przed wykonaniem peelingu zaleca się określić przeciwwskazania. Pozwoli to zmniejszyć ryzyko wystąpienia działań niepożądanych. Jeśli człowiek normalny typ skóry, to on nie musi angażować się tej procedury. Ona również nie jest polecana przy suchej skórze. Oczyszczenie nie jest możliwe w przypadku uszkodzenia integralności skóry:
 • ran;
 • jakimś zadrapaniem;
 • pryszcze itp.
Przeciwwskazaniem są choroby skóry, niezależnie od ich pochodzenia. Jeśli u człowieka uaktywnił się wirus opryszczki, to procedura jest zabronione. Specjaliści nie zalecają jej używać kobiety w czasie ciąży i podczas laktacji.

Porady dla początkujących

Jeśli w niekontrolowany sposób prowadzenia bezbarwny peeling z khloristym wapnia, to może prowadzić do poważnych powikłań. Procedura jest dozwolone w domowych warunkach tylko przy użyciu 5-procentowego leki. Bardziej agresywny skład stosuje się w salonie warunkach. Po manipulacji zaleca się chronić twarz przed promieniowaniem uv i kurz.
Przed wykonaniem peelingu ważne jest, aby zrobić test na alergię. Do tego na strefę nadgarstka nakłada się niewielką ilość wapnia z mydłem i pozostawić na 10 minut. Jeśli po upływie tego czasu nie pojawia się pieczenie i podrażnienie, przeprowadzić ją wolno. Przed czyszczeniem należy skonsultować się ze specjalistą i wykluczyć przeciwwskazania.
Peeling do twarzy na bazie chlorku wapnia – to skuteczna procedura, którą powszechnie stosuje się w kosmetologii. Zapewnia regenerację tkanek i odmłodzenie skóry. Po manipulacji trzeba prawidłowo dbać o dermoy, aby w pełni zabezpieczyć wynik.
Jeśli masz jakieś pytania - zostawiajcie je w komentarzach pod artykułem. My lub nasi goście z przyjemnością odpowiemy na nich
Olej z Pestek Winogron Do Twarzy, Zastosowanie od Trądziku i Skóry Wokół Oczu, Winorośl Esencja
Wiele kobiet chce mieć gładką, aksamitną skórę, pozostać młodym i pięknym. W tym może pomóc olej z pestek winogron do twarzy. Jest to wysokiej jakości produkt, który
Krem Do Szyi i Dekoltu, Skuteczny Najlepszy Krem Do Szyi i Dekoltu, zabieg liftingujący Dla Skóry
O wieku kobiety świadczy stan szyi i dekoltu. Dlatego strefa ta wymaga aktualnym i dobrej opieki, który polega na stosowaniu kremów z efektem odmładzającym. Można je
Peeling z fusów: Przepisy kulinarne Dla Ciała i Twarzy
Każda dziewczyna chce wyglądać pięknie i zadbana. Do tego właśnie są tworzone wiele produktów kosmetycznych. Peeling z fusów nie był wyjątkiem. To sprawdzona uniwersalne
Bezbarwna Henna Do Twarzy, Maska z Henny od Trądziku, Jaki Efekt i Korzyści Maski Dla Skóry
Kompleksowo dbać o twarz i ciało łatwe dzięki bezbarwny henna. Niektóre dziewczyny uważają, że aby korzystać z tego produktu zastosowanie tylko do leczenia loków, ale to
Tonik Do Twarzy w Warunkach Domowych, Przepisy kulinarne, Jak Zrobić Tonik z Ich Rąk, Balsam Do Twarzy
Do oczyszczania skóry z zanieczyszczeń, zaleca się użyć specjalne środki, które dobierane są w zależności od jej typu. Można przygotować tonik do twarzy w warunkach
Oleju Arganowego Do Twarzy, Właściwości i Zastosowanie Arganowego Kosmetycznego Oleju Do Skóry, Do Czego Krem
Na pewno wszystkie dziewczyny marzą, by mieć idealną skórę. Dlatego oleju arganowego do twarzy stosuje się dość często. Ten produkt występuje w składzie gotowych