Dlaczego Przepuszczając Lakier na Paznokciach, Czemu Pęcznieje Żel Lakier Po wyschnięciu, Co Zrobić, Jeśli Lakier Napuchło
07.05.2019 309 0 panibasia

Dlaczego Przepuszczając Lakier na Paznokciach, Czemu Pęcznieje Żel Lakier Po wyschnięciu, Co Zrobić, Jeśli Lakier Napuchło

W zakładkach
Bywa tak, że chciało się zrobić piękny manicure, jak na zdjęciach z internetu, a wyszło niestaranne wykończenie, pstry bąbelkami powietrza. Problem ten jest powszechny i może się zdarzyć z każdym. Aby jej uniknąć, ważne jest, aby zrozumieć, dlaczego przepuszczając lakier na paznokciach i jak sobie z tym poradzić.

Dlaczego przepuszczając lakier na paznokcie po nałożeniu

Istnieje kilka czynników, z powodu których manicure okazuje się beznadziejnie zepsute bąbelkami powietrza. Czasami wszystko wina lakier i inne zużyte narzędzia do paznokci, a czasem — nieprawidłowa technika ich stosowania. Ale wszystko po kolei.

Potrząsanie flakonik przed użyciem

Ten błąd jest bardzo powszechne zarówno wśród zwykłych kobiet, jak i niezbyt doświadczonych mistrzów manicure w salonach. Butelka trzęsące się z dwoma możliwymi celami:
 • do osiągnięcia jednorodnej konsystencji lakieru;
 • zdobyć wystarczającą ilość substancji na pędzel, jeśli kończy się na samym dnie flakonik.
Z powodu wstrząsów powietrze i płyn w butelce są mieszane, a po nałożeniu na gwoździu pojawiają się pęcherzyki. Jeśli lakier należy wymieszać z powodu niejednorodnej konsystencji, to należy to zrobić wcześniej i dać mu odstać co najmniej kilka godzin przed użyciem. Aby wygodnie było wyjąć resztki lakieru z dna, pęcherzyk lepiej pochylić, a nie poruszyć go.

Nieprzestrzeganie czasu schnięcia

Żelazna zasada malowania paznokci — za każdą następną warstwę można nakładać dopiero po wyschnięciu poprzedniej. Jeżeli barwnik nie zamarł całkowicie, to problemy są gwarantowane. Oprócz pęcherzyków będzie musiał zmierzyć się z nierównomiernym zabarwieniem, nierówna i wyboista powierzchnią płytek paznokci, częściowym smarowanie lub odwarstwianie lakieru.

Starość produktu

Z chore bąbelki na paznokciach mogą wystąpić nawet przy użyciu sprawdzonego narzędzia, z którym nigdy nie było problemów, ale u którego niewiele już zostało do końca terminu ważności. Taki lakier na paznokciach pęcherzyków z jednego powodu. Tu chodzi o to, że długo przechowywane lakiery (nie tylko zwykłe, ale i żele) często się rozwarstwiają się. Na dole okazuje się gęsty barwnik, a na powierzchni — płynna substancja. To rozpuszczalnik, który jest odpowiedzialny za konsystencję składu. Jeśli ponownie wymieszać te składniki, to mieszanka dostanie się powietrze. Po zastosowaniu tego narzędzia, niestety, manicure będzie bulgotać.

Zbyt gruba warstwa

Nawet jeśli w flakonik powstały pęcherzyki, po nałożeniu lakieru cienką warstwą im po prostu nie będzie pasować. Całe powietrze odparuje jeszcze na etapie usuwania nadwyżki środków z pędzla i rozkładu barwnika na płytce paznokcia. W przypadku dużej warstwy bąbelki nie mają czasu, aby zniknąć aż do momentu, jak farba zacznie zastygać.

Reakcja chemiczna między lakierem i podstawą dla niego

Jeśli użyć narzędzia do zwykłego manicure lub szelaku dwóch lub więcej firm, wynik jest często nieprzewidywalny. Składniki chemiczne w ich składzie mogą reagować ze sobą w nieoczekiwany sposób. Ich współdziałanie jest obarczona nie tylko bąbelkami na nakrashennykh paznokcie, ale również zmianą koloru powłoki lub długim okresie krzepnięcia. Problem może również pojawić się podczas korzystania z kompatybilnych środków, jeśli jedno z nich rozcieńczony acetonem lub innym rozpuszczalnikiem.

W czy nie

Lakier będzie równo kłaść tylko na starannie przygotowaną płytkę paznokciową. Powinna ona być czysta, gładka, dobrze prosushennoy i wolne od tłuszczu. W przeciwnym razie bardzo prawdopodobne jest pojawienie się pęcherzy. W celu usunięcia nadmiaru tłuszczu nadają się specjalne preparaty, a także płyn do usuwania lakieru lub etanol (zwykły alkohol). Suszyć pomalowane paznokcie, suszarka do włosów lub wymachując rękami – nie wyjście Lakier w procesie krzepnięcia — gęsta substancja. Jeśli chcesz wysuszyć go szybciej i zacząć aktywnie machać rękami lub kierując na nich suszarka do włosów, tworzy intensywny przepływ powietrza. Częściowo może dostać się do lakierowy warstwy mieszają się z nim i prowadzić do powstawania pęcherzy.

Wahania temperatur

Silne i gwałtowne wahania temperatury prowadzą do zmiany konsystencji lakieru. Przestaje być jednorodna, wewnątrz płynu dostaje się powietrze. I nawet jeśli w butelce wszystko jakby w porządku, problem objawi się później, gdy do czynienia żel na paznokcie.
Aby nie dopuścić do takiej sytuacji, nie wrzucaj na słońce lakiery i inne materiały do manicure, należy je przechowywać w suchym, ciemności i przy dodatniej temperaturze. Jeśli leżeli w torebce, z której długo spacerowaliśmy po leśnych ścieżkach mieście, to nie należy ich używać od razu po powrocie do domu. Daj im przynajmniej dzień na adaptację do klimatu pomieszczenia.

Co zrobić, jeśli lakier na paznokciach pęcherzyków

Aby umieścić makijaż paznokcie bez pęcherzyków, trzeba rozwiązać wszystkie problemy, które zostały opisane powyżej. Jeśli to nie pomoże, to być może przyczyna leży nieco głębiej, na przykład, w stanie płytki paznokcia. To może być spowodowane problemami zdrowotnymi lub zbyt częstym malowaniem paznokci. Jeśli mimo starań nie mogę pozbyć się pęcherzyków, warto skorzystać ze specjalnych środków, które pozwalają dostosować powierzchnię już nałożonego lakieru. Zasada ich działania jest następująca: trochę rozpuszczają wierzchnią warstwę lakieru, a potem na nowo wysycha. W procesie rozpuszczania właśnie należy wyeliminować wszystkie pęcherzyki. Uwaga: jeśli żel-lakier na paznokciach nic ci nie spuchło, to nie próbuj naprawić sytuację środki do zwykłego manicure. Wszystko będzie tylko gorzej. Umów się na zabieg korekcji w salonie.

Jak umieścić makijaż paznokcie bez pęcherzyków

Jeśli korzystasz z usługi dziewczyny-manicure i pedicure, to cały sekret tkwi w doborze dobrego fachowca. Dla każdego, kto zajmuje się wszystkim samodzielnie, dajemy kilka ogólnych wskazówek, które pomogą umieścić makijaż paznokcie z minimalnym ryzykiem wystąpienia się pęcherzyków:
 • 1-2 godziny przed nałożeniem lakieru staraj się nie moczyć ręce. Rzecz w tym, że paznokcie mają tendencję do wchłaniania wilgoci. Później, parując, jak i prowadzi do powstawania pęcherzyków.
 • Przed tym jak stosować podłogowa, koniecznie odtłuścić płytkę paznokciową. Do tego nadaje się zwykły płyn do usuwania lakieru.
 • W razie potrzeby wyrównać powierzchnię paznokcia pilochkoy z drobnymi szlifować cząstkami. To nie tylko pozbawi manicure od pęcherzyków, ale i uczyni go bardziej schludny i atrakcyjny.
 • Przed mani umieść lakier w ogrzana woda. Nigdy nie potrząsaj butelką. I częściej przecierać go gardło płynem do usuwania lakieru.
 • Nie wysuszyć lakier natychmiast po aplikacji za pomocą gorącego powietrza z suszarki do włosów — to jeszcze jedna potencjalna przyczyna pojawienia się pęcherzyków. Jeśli chcesz przyspieszyć czas wiązania, można używać tylko w trybie z chłodnym powietrzem. A lepiej kupić specjalistyczne narzędzie – suszenie. Do żelu lakieru potrzebne lampy UV, na przykład, od firmy "Cody".
 • Jeśli jest możliwość to użyj i lakier, i bazę, i topowy podłogowa od jednej i tej samej firmy. Wtedy ryzyko, że są one zgodne i źle zadziałają razem, będzie zminimalizowane.
Jeśli pomimo wszystkich wysiłków pęcherzyki stwierdzono po aplikacji kosmetyku, manicure można jeszcze uratować. Sekret tego, jak pozbyć się pęcherzyków powietrza na lakierze, jest w specjalnej suszarni. Takie środki wyrównać powierzchnię paznokci, jak skhlopyvaya powstałe skupiska powietrza.

Jak utrzymać lakier na długi czas

Istnieje kilka technik i zasad, które pozwolą zachować pokrycie paznokci na dłuższy okres czasu:
 • Dobieramy wysokiej jakości i trwałe lakiery. Nie warto polegać tylko na odpowiednią charakterystykę produktu od producentów. Obietnice sprzedawców nie zawsze będą pasować do rzeczywistości, dlatego należy sprawdzać, czy lakiery na odporność empirycznie.
 • Nie oszczędzaj na materiałach do manicure. Oczywiście, nie zawsze najdroższy lakier będzie dobry, a tani – złym. Ale w ogóle zależność jakości i trwałości od ceny produktu.
 • Koniecznie użyj podstawowa i topowy podłogowa. Po upływie 2-3 dni po pierwszym nałożeniu top można aktualizować — wystarczy dodać jeszcze jedną cienką warstwę.
 • Nałożyć kolorowy lakier nie więcej niż 2-3 warstwami i rób przerwy między nimi. Optymalny wynik uda, jeśli nie po prostu dać do wyschnięcia poprzedniej porcji barwnika, a poczekać przed nałożeniem następnej przynajmniej 10 minut.
 • Zapomnij o szybkoschnący lakierów. Wysoka szybkość krzepnięcia spowodowane dużą ilością rozpuszczalnika w składzie. I jego wysokie stężenie wpływa na trwałość lakieru wyłącznie negatywnie. Lepiej poczekać kilka dodatkowych minut, aż manicure wyschnie, niż mieć do czynienia z koniecznością go wymieniać dwa razy częściej.
 • Do ochrony paznokci w łazience lub na okres sprzątania nałożyć na lakier ochronny krem lub olej. Tworzą one na wierzchu paznokci tłustą warstwę, która uchroni lakier przed wykruszeń i łuszczenie przy dłuższym pobycie rąk w wodzie.
 • Należy przestrzegać zalecanej technologii nakładania, która jest zameldowana w instrukcji. Nawet jeśli zmienić takie rzeczy jak czas suszenia, wynikiem może być kruchość powłoki.
 • Po nałożeniu lakieru nie spiesz się przełączać na inne zadania. Jeśli chcesz natychmiast umyć naczynia, iść do sauny lub na basen lub po prostu wystawiać podłogowa obciążeniu, robiąc różne rzeczy w domu, to bądź przygotowany na to, że twoje paznokcie nie zachowają tym samym atrakcyjności.
 • Nie staraj się rozwiązać błędu ręcznie. Na przykład, jeśli zauważysz, że gdzieś na okładce jest odklejająca się, nie trzeba starać się go skovyrnut'. Może to doprowadzić do uszkodzenia płytki paznokcia. Lepiej dodać warstwę przezroczystego lakieru lub pomalować paznokieć ponownie.
 • Przed tym, jak malować paznokcie, użyj krem lub olejek do rąk. W przeciwnym razie powłoka nanieść gorzej i utrzyma się tak dobrze.
Należy pamiętać, że na to, jak dobrze trzyma się lakier, bezpośrednio wpływa na stan paznokci. Dlatego porady z listy powyżej są całkowicie bezużyteczne, jeśli wadliwy manicure jest związana ze zdrowiem. Przyczyna może być spowodowane w jakiejś chorobie, to w pierwszej kolejności trzeba go leczyć pod okiem wyspecjalizowanych specjalistów-lekarzy. Także wszystko może ograniczać się banalne brakiem witamin A, B, C i innych ważnych pierwiastków i związków chemicznych: miedzi, cynku, kwasów tłuszczowych, manganu, selenu, jodu. Aby uzupełnić niedobór, pomyśl o swojej diety orzechy, jaja, mleko i twaróg, ryby i owoce morza, świeże i termicznie taktującymi warzywami.
Pęcherzyki na lakierze na paznokciach — częsty problem. Jej przyczyny tkwią w nieprawidłowym lub starym narzędzia do manicure lub w nieprawidłowej technice jego użytkowania. Niestety nie ma sposobów, jak usunąć pęcherzyki powietrza na paznokciach po zastygnięciu lakieru. A to nie dopuścić do ich pojawienia się jest znacznie łatwiejsze.
Jeśli masz jakieś pytania - zostawiajcie je w komentarzach pod artykułem. My lub nasi goście z przyjemnością odpowiemy na nich
Ujawniamy Sekret wysokiej Jakości Manicure: Jak Dokładnie Nałożyć Lakier na Paznokcie i Zrobić Piękny Podłogowa
Pomimo popularność kabinowego manicure żel-lakier zwykły lakier wciąż cieszy się popularnością. On nie jest taki odporny, ale można go zmienić, choć na co dzień. Domowe
Narzędzie Do Usuwania Lepkiej Warstwy Żelu, Lakieru, Co To jest Klinser, Niż usunąć Lepką Warstwę Żelu Lakieru
Zastosowanie powłoki w postaci żelu lakieru pozwala stworzyć niepowtarzalny manicure, który można nosić przez dłuższy czas. Jednakże, w celu manicure utrzymuje swoją
Podkład Do Paznokci - Co To Jest, Do Czego Służy Baza Do Żelu Lakieru, bezkwasowy Podkład
Ręce kobiety powinny być zadbane, a manicure – schludny. Istnieje wiele sposobów i środków, które pomagają wydłużyć czas noszenia żelowego pokrycia. Coraz częściej służy
Dlaczego Peeling Żel-lakier od Paznokci: Przyczyny i Cechy
Każda kobieta wie, że manicure z malowaniem szelaku wygląda ładniej, a trzyma się kilka razy dłużej niż zwykle powłoki. Jednak w pewnych sytuacjach mogą wystąpić
Gradient Manicure Żel Lakierem w Domu Krok po kroku
Gradient Manicure Żel Lakierem w Domu Krok po kroku
Gradient Manicure Żel Lakierem w Domu Krok po kroku
27.03.19 Kosmetyki i Makijaż / Manicure
Istnieje wiele metod zdobienia paznokci. Aby utworzyć efektowny manicure stosuje się cyrkonie, shtamping, piercing, naklejki, folie, brokaty, różne artystyczne, a nawet
Manicure Kocie Oko Żel Lakierem
Manicure Kocie Oko Żel Lakierem
Manicure Kocie Oko Żel Lakierem
10.03.19 Kosmetyki i Makijaż / Manicure
Piękne paznokcie są zawsze aktualne. I nic dziwnego, że beauty-branża prężnie się rozwija. Nie tak dawno temu, na przykład, stał się bardzo popularny manicure "Kocie