Pierścień Do Oferty Ręce i Serca, Jaki Pierścionek Dają, Gdy Sprawiają, że Oferta Dziewczynie
02.02.2019 268 0 panibasia

Pierścień Do Oferty Ręce i Serca, Jaki Pierścionek Dają, Gdy Sprawiają, że Oferta Dziewczynie

W zakładkach
Wybrać pierścionek dla małżeństwa — sprawy skomplikowane, wymagające pewnej wiedzy. Trzeba, aby nie tylko pięknie wyglądało, ale było wygodne w noszeniu i odpowiadały wymogom tradycji. W Rosji tradycja najpierw zorganizować zaręczyny, a dopiero potem – małżeństwo powszechne znacznie mniej, niż w krajach zachodnich, bo sama idea pomolvochnogo pierścienie wywołuje pewne zdziwienie. Przy tym pomolvochnoe pierścień dają, oferując rękę i serce, i to zazwyczaj spełnia pewne kryteria.

Wartość pomolvochnogo pierścienie

Sama tradycja dawania pierścień poszła ze starych czasów, kiedy mężczyzna, który chce wziąć za żonę kobietę, musiał najpierw przynieść jej drogi prezent. To mógł być bransoletka, naszyjnik, diadem lub futra, ale często to było dokładnie pierścień — małe, wygodne w noszeniu, jest piękna. Jeśli kobieta miała dar, to znaczy, że ona przychylnie odnosi się do zaloty i możesz wysłać swatki do jej ojca. Jeśli dar odrzucać, mężczyźnie było lub się wycofać, lub próbować osiągnąć lokalizacji innymi drogami.
Teraz wartość pomolvochnogo pierścienie pozostało takie samo: go dają, oferując rękę i serce, i, jeśli dziewczyna bierze go, umowę uważa się za zawartą. Pozostaje tylko zaplanować wesele i dostać się do urzędu stanu cywilnego, aby wszedł on w życie.

Kiedy dają pomolvochnoe pierścień

Tradycyjnie pomolvochnoe pierścień dają, co oferta. Symboliczne znaczenie tego gestu pozostaje w większości krajów zachodnich. W Rosji tradycja jest również istotne.

Wróżby związane z pomolvochnym pierścieniem

Ponieważ pierścień – to przedmiot symboliczny, z nim związane ludowe wróżby i przesądy. Na przykład:
 • Pierścienie młodych muszą być wykonane z tego samego metalu — to pozwoli im lepiej czuć do siebie i tworzą naprawdę mocny związek.
 • Powierzchnia pierścienia powinna być równa, aby i życie pary była gładka, bez problemów i nieszczęść.
 • Pierścionki zaręczynowe nie można dać spróbować innych ludzi — ani przed, ani po tym, jak oferta zrobione. W przeciwnym razie można po prostu oddać im swoje szczęście.
 • Jeśli pierścień zaginie, małżeństwo zakończy się rozwodem.
 • A jeśli, gdy mężczyzna wkładałeś go kobiecie na palec serdeczny, ja wyślizgnął, to para pożegna. Aby tego uniknąć, trzeba włożyć w pierścień wątku, zawiązać ją zawiniątkiem i założyć już tak. A po ślubie wątku spalić nad świecą.
 • Nie można brać pierścienie matek, dziadków i innych krewnych. To zbyt osobiste i silny przedmiot, z którym można podpatrzeć i cechy losu, nierozwiązane problemy, cykliczne nieszczęścia i porażki.
Oczywiście, w dzisiejszym świecie cechy odgrywają mniejszą rolę, niż w minionych wiekach, bo nikt nie zabroni młodym zamówić markowe pierścienie z różnych metali.

Dają czy pierścionki zaręczynowe dla mężczyzn

Pomolvochnoe pierścień daje ten, kto czyni ofertę. Tradycyjnie go czyni człowiek, bo on sam i daje pierścień. Ale jeśli dziewczyna chce zaoferować starannie dobrany wstąpienia w związek małżeński, to ona może to zrobić, i wtedy pierścień ona będzie dawać sama.

Jak prawidłowo wybrać

Pierścienie służą przez długie lata: - jak wszystkie wyroby z metali szlachetnych, mogą być przechowywane przez wieki, nie tracąc ani wartości ani blasku. Dlatego bardzo ważne jest, aby prawidłowo dokonać wyboru, aby dekoracja nie denerwowało, dobrze siedziało, nie powodują alergii i wyglądało ładnie.

Wybór metalu

Pierwszy krok — wybierz metal, z którego będzie wykonany pierścionek. Jako główny materiał, wpływa na to, ile to będzie trwać, jak będzie działać na skórę, i jak będzie wyglądać. Najczęściej metale:
 • Chervonnoe złoto. Drogi, łatwy w obróbce, lekki wariant. Jubilerzy pracują z nim, kiedy chcą stworzyć projektowe piękne ozdoby. Nie psuje się z czasem, alergii powoduje bardzo rzadko. Jedyny minus — stopniowo zdeformowane, ponieważ różni się miękkością. Aby tego uniknąć, jubilerzy starają się robić pierścienie z tego materiału są cięższe od dziesięciu gramów.
 • Żółte złoto. Bardziej popularnym i mniej kosztowna opcja złota. Duży plus — różnorodność wzorów. W każdym salonie jubilerskim wybór będzie z niego ogromny. Główny minus — metal nie jest zbyt drogi, a przy tym popularny. Nie ma nalotu elitarności, co może rozczarować wybrednych fashionistki.
 • Platyna. Najdroższy z metali, które są używane jubilerami. Białego koloru, nie powoduje alergii, z biegiem czasu, nie odkształca się, kolor nie zmienia.
 • Białe złoto. Na widok bardzo podobny do platyny, ale znacznie mniej odporna na działanie czynników atmosferycznych. Jego nie będzie nosić na palcu ciągle, jak białe złoto nie toleruje chlorowanej wody i wszelkich środków czyszczących.
 • Srebro. Też biały metal, najtańszy z możliwych wariantów. Wygląda dobrze, alergii powoduje, że częściej niż złoto, ale nie bardzo często. Pięknie wygląda, nie odkształca się. Minus — może się nie podobać wybredny pań, a także ciemnieje z czasem i wymaga starannej opieki.
Z innych metali, pierścienie nie robią, dlatego, jeśli mężczyzna chce zaimponować i używać, na przykład, chirurgicznej stali, będzie musiał znaleźć jubilera i zostawić mu zamówienie.

Wybór kamienia

Klasyczne pomolvochnoe pierścień — cienka ramka metalu z jednym małym, ale barwnym kamykiem. Jednak nikt nie zabroni ozdobić go kamieniami na całym obwodzie lub wybrać w ogóle bez nich. Wszystko zależy od osobistych preferencji dziewczyny i od tego, jak praktyczne kamienie znajdują się na ringu. Od odmiany zależy chyba, że wygląd i wpływ na energię dla każdego, kto w nią wierzy. Dla pierścionków zaręczynowych są używane:
 • diament — mocny, przezroczysty, drogi kamień, który symbolizuje nienaruszalność więzi rodzinnych i pozytywnie wpływa na twardość intencji;
 • rubin — mocny, szkarłat, nieco mniej kosztowne, symbolizuje niegasnący płomień namiętności i pomaga wierzyć w miłość;
 • szmaragd zielony, przezroczysty kamień symbolizuje spokój i harmonię, pomaga nie tylko wzmocnić więzi rodzinne, ale i uczynić je bardziej komfortowe;
 • szafir niebieski kamień, którego kolor zmienia się od nasycone-niebieskiego do prawie przezroczystego lazurowego, symbolizuje świat i prostotę, czystość intencji i miłość;
Dla pomolvochnogo pierścienie nie warto korzystać z:
 • kamienie ciemnych kolorów (a tym bardziej – czarne) — przyciągają złą energię, żal, zazdrość, klątwy, służą raczej jako talizmanu, a dla zabezpieczenia miłości nadają się źle;
 • diamentowa mała — w kontekście pomolvochnogo pierścienia związane z zakrwawionymi nadziejami;
 • perły — zazwyczaj symbol czystości, ale w kontekście starcia kojarzony raczej ze łzami w oczach.
Wybierając kamień do pierścienia, należy wziąć pod uwagę własne możliwości finansowe, a także preferencje dziewczyny.

Projekt

Klasyczny design pomolvochnogo pierścienie — po prostu elegancki obręczy, co nie przeszkadza, nie czepia się i nie przyciąga szczególnej uwagi. Ale gdyby wszyscy nosili tylko takie ozdoby, to byłoby nudne. Dlatego w każdym salonie jubilerskim można znaleźć pierścienie z różnych konstrukcji. Popularne:
 • standardowe — gładkie, z jednym lub dwoma kamykami, nebroskie;
 • z grawerowanie — gładkie, z jednym lub dwoma kamykami, ale z napisem na boku lub wewnątrz pierścienia;
 • lampwork — wykonane z kilku dziwnie przeplatających się wątków metalu;
 • geometryczny wzór — robić za pomocą wytłaczania lub elementów ciętych;
 • w postaci zwierząt — można znaleźć w postaci węża lub smoka;
 • z roślinnym wzorem — gdzie jest kamień występuje w roli rdzenia dziewczyna.
Opcji jest wiele, a szczególnie miłe jest to, że pierścień można zrobić na zamówienie, według własnego szkicu.

Forma dekoracji

Na wygląd pierścienia wpływa również sposób wyszlifowaniu włożonej kamienia:
 • kaboszon — żadnych ścian, kamień podobny do wypukły przezroczyste lub matowe koralik (nie stosuje się do obróbki przezroczystych kamieni);
 • koło — standardowy sposób cięte, w którym kamień wygląda jak okrągły koralik, mającą pięćdziesiąt siedem ścian (może ich być więcej i mniej, ale to właśnie ta liczba jest używana tradycyjnie);
 • kropla — najbardziej popularnym sposobem obróbki diamentów, przy którym kamienia pozostaje jedna gładka powierzchnia i ostry stożek zbiegających ścian;
 • markiz — w rezultacie okazuje się głębią kamień z dwoma ostrymi końcami;
 • bagietka — zamienia w kamień w prostokąt, jeden z najtrudniejszych sposobów obróbki, w wyniku którego wszystkie wady są widoczne nawet laik w branży jubilerskiej;
 • serce — spotyka się rzadko, ponieważ wymaga sporych umiejętności.
I, oczywiście, wpływa na to, jak kamień będzie zamocowany: może on być wstawiony w sam metalowe pierścienie, lub mogą go wspierać cienkie nóżki-haki.

Rozmiar

Z rozmiarem pomolvochnogo pierścienie u pana młodego mogą wystąpić problemy, ponieważ w większości przypadków oferta trzymane w tajemnicy i odbywa się nieoczekiwanie. Zatem dobrać rozmiar należy tak, aby przyszła panna młoda nie wiedziała o tym. Sposoby są różne:
 • Wziąć jeden z pierścieni dziewczyny i zmierzyć za pomocą papierowego arkusza. Zwiń kartkę w słuchawkę, wstaw w pierścień, przymocować zszywkami, a potem go zabrać na salon jubilerski.
 • Narysować pierścień na papierze. Najlepiej z wewnętrznej strony szybko krążyć końcówką ołówka.
 • Zmierzyć pierścień według własnego palca. Zakuć, zapamiętać, jaki to był palec i gdzie jest pierścień zatrzymał się, przyjść i wyjaśnić w salonie.
 • Jeśli dziewczyna pierścieni nie ma, pozostaje tylko zmierzyć jej palec ręki lub taśmą — i iść do salonu z wynikami.
Jeżeli wszystkie pomiary spełzły na niczym, można spróbować zwrócić się o pomoc do matki dziewczyny i jej przyjaciół — oni podpowiedzą, jak wybrać pierścionek dla oferty i jaki rozmiar nosi panna młoda. Najważniejsze – aby wybrać naprawdę dobrych pań, które nie będą plotkować.

Materiały do pomolvochnogo pierścienie

Jaki powinien być pierścień do oferty każdy decyduje sam, ale trzeba brać pod uwagę materiały, z których będzie ono wykonane, aby była wygodna w noszeniu. Jeśli zły wybór, ozdoba może powodować alergie lub dostarczyć inny dyskomfort.

Złoto

Złoto — tradycyjny materiał. Piękny, lekki, z niego można zrobić dowolny kształt, który wydaje się jubilera prawidłowe. Nie powoduje alergii i nie ciemnieje, jest w średnim segmencie cenowym. Ale nie wszystkie dziewczyny lubią złoto, i to trzeba wziąć pod uwagę.

Srebrny

Srebro też jest popularny metal. Jest to tańsze niż złoto, mniej elastyczne, ale też piękny i lekki, idealnie komponuje się z większością kamieni. Jedyny jego minus — z czasem to robi się ciemno, a za nim trzeba starannie dbać, aby do tego nie dopuścić.

Platyna

U platyny kolor nieco jaśniejszy niż srebra, plus – ona nigdy nie robi się ciemno. Nie powoduje alergii, nie psuje się, jest dość mało wymagające w pielęgnacji. Ale metal jest drogie, ponieważ jest uważana za rzadko i prestiżowym.

Inne metale

Oprócz typowych metali szlachetnych dostępne są również:
 • Wolfram. Moda na niego od dawna już panuje w krajach zachodnich, a do Rosji aż docierają tylko jej echa. Wolfram może spowodować uczulenie, ale prawie nie ulega deformacjom — nie uda się zarysować, nie ciemnieje z czasem. Głównym jego plus – cena: kosztuje on znacznie tańsze niż innych opcji.
 • Jubilerska stal. Zewnętrznie nie różni się od srebra i białego złota, tak i właściwości różnice nie mają większego znaczenia.
 • Tytan. Stosunkowo drogie nieszlachetnych metali, ale lekki, prawie nie odczuwalne na ręce, a poza tym to trochę zmienia kolor w zależności od temperatury.
 • Nikiel i miedź. Najtańsze obrączki wykonane z tych metali, ale i służą odpowiednio. Szybko zmieniają kolor, utlenia się i mogą powodować problemy ze skórą.
Oprócz metali można wykorzystać prawdziwe drzewo — ono, choć nie wytrzyma wiele lat użytkowania, wygląda ciekawie i szlachetnie.

Kolor metalu

Tradycją już dawno określono, jakie pierścienie dają, gdy robią oferta: zwykle jest to ozdoba ciepłego koloru żółtego. Ale nie wszystkie dziewczyny lubią złoto lub materiały, do niego podobne. Dlatego przed zakupem warto się przyjrzeć temu, jakie ozdoby wybranka nosi. Może ona w ogóle nie lubi metale i już lepiej kupić pierścionek z drewna.

Wybór wkładki

Wkładka może być każdy, ale zazwyczaj są to kamienie o różnej wielkości i koloru. Tu działa ta sama zasada — poruszać się trzeba nie na pierścienie do oświadczyn, zdjęcia, których tak efektownie prezentują się w internecie, a na preferencje dziewczyny i na to, czy kocha ona w ogóle biżuteria z kamieniami.

Cena

Cena pomolvochnogo pierścienia — tak samo, jak i zaręczynowy — waha się od pięciuset rubli i do wielu tysięcy. Działa tu jedyna rada: trzeba wybrać to ozdoba, która będzie dla pieniędzy.
Dla tych, którzy zastanawiają się, trzeba w ogóle pierścień, gdy robisz oferta, nie ma nawet jedynego rady — wszystko zależy od dziewczyny i od tego, jak odnosi się ona do tradycji. Możliwe, że będzie bardzo smutna, bo marzyła o tej ofercie, a być może ucieszy i na zaoszczędzone pieniądze zaoferuje pojechać w podróż.

Jak zaprosić dziewczynę za mąż i czy można zrobić oferta bez pierścienia

Zawołać dziewczynę za mąż bez pierścienia można w tym przypadku, jeśli mężczyzna jest pewien, że ona to doceni. Gdy etap wątpliwości przeszedł, następuje etap planowania: trzeba wymyślić, gdzie kupić pierścionek i w jakich okolicznościach założyć go dziewczynie na palec. Najprostsze i najbardziej popularne opcje:
 • zorganizować romantyczną kolację ze świecami, kwiatami i pyszne jedzenie, a gdy podejdzie do końca, jakby niechcący dać pierścień — można nawet schować go w ciastko lub kawałku ciasta, ale tylko wtedy, gdy dziewczyna ma zwyczaj żuć powoli;
 • złożyć ofertę w restauracji — poprosić w pewnym momencie włączyć romantyczną muzykę, klęknąć na jedno kolano i wyjąć pierścień;
 • oświadczyć się w ciekawym miejscu — w podróży, u wodospadu, na dachu, na spacerze w centrum obcego miasta — tak, aby spacer utkwił w pamięci na zawsze.
Można ukryć pierścień i dać go niespodzianka. Wybór jest mężczyzną, ale lepiej wziąć pod uwagę preferencje ukochanej.

Ranking TOP 5 najlepszych marek mody

Kupić pierścionek od modnej marki wcale nie musi, ale jeśli mężczyzna chce zrobić szeroki gest, to będzie najlepszy ze sposobów. Mamy oferuje TOP 5 marek, które tak podobają się dziewczynom.

Tiffany

Istnieje w Ameryce z 1837 roku, sprzedawany jako atrybut stylu i smaku. Biżuteria tej marki jest bardzo drogi i bardzo piękne. Można je kupić w oficjalnych sklepach, można zamówić w internecie. W każdym przypadku, wybór wzorów i materiałów jest tu tak duża, że znajdzie się coś nawet dla najbardziej kapryśna dziewczyna. I, co najważniejsze, jej długo będzie potem, o czym rozmawiać z koleżankami.

Cartier

Francuska firma, założona zaledwie w dziesięć lat później, niż Tiffany — w 1847 roku. Specjalizuje się w modnych akcesoriów: biżuterii, ozdobach i duchach. Produkcja jest zróżnicowana: mnóstwo autorskich wzorów pozwala każdemu znaleźć coś dla siebie.

Sokolov

Dla tych, którzy chcą wesprzeć polskiego producenta, logiczne jest skorzystać z usług firmy Sokolov. Założona została w 1993 i nie może konkurować z wybitnych jubilerami, ale to nie znaczy, że produkcja ma bardzo różni się jakością. Wybór tutaj mniej, ale i ceny poniżej.

Pandora

Biżuteria dom, założony w Danii w 1983. Jego głównym stawka — słynne bransoletki, które można zebrać w jednej koralik, zwracając uwagę na ważne wydarzenia z życia. Jednak w obecności i inne ozdoby, pierścionki zaręczynowe — w tym.

Walter

To rosyjska firma, jedna z najlepszych, dostępnych w kraju. Ceny są tu niższe niż u zagranicznych marek, a jakość nie jest gorsza.
Niezależnie od tego, u jakiego producenta został zakupiony pierścionek, to nadal zadowolić dziewczynę i będzie doskonałym prezentem. Tym bardziej, że do niego towarzyszyć będzie o wiele bardziej istotne, niż metal i kamienie – ręka, serce i miłość.
Jeśli masz jakieś pytania - zostawiajcie je w komentarzach pod artykułem. My lub nasi goście z przyjemnością odpowiemy na nich
Takie Kuszące Pierścienie
Takie Kuszące Pierścienie
Takie Kuszące Pierścienie
07.02.19 Pierścienie / Biżuteria
Pierścień jest najbardziej popularną ozdobą, a nosić go jako talizmanu zaczął jeszcze w czasach pierwotnych. Od różnorodności nowoczesnych wyrobów oślepiony, co można
Wiadomo czy Narzeczonej, na Którym Palcu Nosi Pomolvochnoe Pierścień?
Historia kółeczko do zaręczyny bierze początek w średniowiecznej Europie. Do romantycznego opowieści o austriackim księciu, który bał się stracić swoją ukochaną, dziś
Obrączki Klasyczne, Jakiej Szerokości Powinny Być, Jak Wybrać Rozmiar na Krótkie Palce, Opcje Obruchalok Bez Kamieni na Wesele
W przygotowaniach do ślubu jest ważnym, ale wzruszający moment, który często odkłada się na najbardziej ostatniej chwili. To wybór obrączek ślubnych. Wielu wydaje się,
Pierścionki z Diamentami Czarnymi, Żółtymi i Różowymi, Piękne Kobiece i Męskie Pierścionki z Białego Złota, Platyny Lub z Ceramiki
Diamenty to najlepsi przyjaciele dziewczyny. Ta wypowiedź trudne wyzwanie, ponieważ kobiety kochają piękną biżuterię. Są różne rodzaje pięknych ozdób, jednak złoty
Falangovye Pierścienie ze Złota i Srebra, Podwójne z Zakrętu na Dwa Paliczki, Duże i Długie na Cały Palec
Kobiece ręce można ozdobić nie tylko oryginalny manicure, ale i niezwykłe ozdoby. Mogą one być ze srebra, złota lub nawet zwykłą biżuterią, najważniejsze jest tu coś
Pierścionki ze Złota, Które jest Zawsze w Modzie
Pierścionki ze Złota, Które jest Zawsze w Modzie
Pierścionki ze Złota, Które jest Zawsze w Modzie
11.04.19 Akcesoria / Pierścienie / Biżuteria
Pierścienie we wszystkich czasach były popularnych ozdób. Teraz noszą je kobiety, mężczyźni, a nawet dzieci jubilerów robią śmieszne miniaturowe pierścienie. Te ozdoby