Wiadomo czy Narzeczonej, na Którym Palcu Nosi Pomolvochnoe Pierścień?
08.05.2019 185 0 panibasia

Wiadomo czy Narzeczonej, na Którym Palcu Nosi Pomolvochnoe Pierścień?

W zakładkach
Historia kółeczko do zaręczyny bierze początek w średniowiecznej Europie. Do romantycznego opowieści o austriackim księciu, który bał się stracić swoją ukochaną, dziś dołącza element pragmatichnosti. Narzeczony musi udowodnić, że jest w stanie zapewnić przyszłą żonę, więc na zakupie pomolvochnogo pierścienia nie można oszczędzać. Biżuterię noszą na palec ukochanej w momencie przyjęcia i nie dobija do uroczystego wydarzenia.

Na jaką rękę don pomolvochnoe pierścień do ślubu

Jeśli młoda dziewczyna przyjęła pierścień, to jest ona uważana za poślubionej (pomolvlennoy) z chłopców. To prezent z sensem, który symbolizuje uczucia zakochanych i daje czas na ich weryfikację. Pomolvochnoe pierścionek można nosić w każdej ręce. W krajach Zachodu i Wschodu na niego odpowiadają inaczej. Odpowiedź kryje się:
 • w pozostałych tradycjach i obrzędach;
 • osobistych pragnień i samodzielnym podejściu;
 • religijnych motywach.
Na Wschodzie i w środowisku narodów słowiańskich pomolvochnoe pierścień noszą na prawą rękę. W Europie tradycyjnie noszą na lewej i wolą nosić po ślubie wraz z zaręczynowy. Silne pozostają tradycje religijne. Tak, katolicy noszą symbolicznego ozdoba na lewą rękę. Od czasów Starożytnego Egiptu, kiedy zaczął uczyć się anatomii, sugerują, że lewa ręka ma związek z sercem. W prawosławiu samego zwyczaju nosić pierścionek na prawej ręce, bo ona jest "czysta". Ale nowoczesne, luźne obyczaje wprowadzają swoje zmiany, i przyszli nowożeńcy noszą pomolvochnoe ozdoba na każdą rękę na własną rękę.
Piękna tradycja – zostawić pomolvochnoe pierścień w rodzinie, gdy matka przekazuje jego syna, a on wkłada jej na palec swojej ukochanej.

Na jaki palec jakiego ręce noszą pomolvochnoe pierścień

Tradycje pięknego obrzędu określają, na którym palcu nosi pomolvochnoe pierścień. W Europie jest błyszczy u dziewczyn na palcu lewej ręki, a w krajach wschodnich mieni się w nienazwanym paluszek prawym. Po zaślubinach europejczycy często pozostawiają pierścień w połączeniu z zaręczynowy. Przy tym wybór wymaga odpowiedzialnego podejścia: dwa akcesoria w jednym palcu powinny wyglądać harmonijnie. Na Wschodzie nie ma dokładnych przepisów na ten temat, ale zwykle pomolvochnyy "maskotka" zbiera się, przechodząc w stan żony i matki. Kobieta postanawia po ślubie, czy warto nosić biżuterię lub umieścić go na przechowanie w trumnie. Wybór palca serdecznego jest świadomym: starożytni rzymianie i egipcjanie uważali, że w tym paluszek jest "żyła miłości", dostarczająca krew do serca. Obwód pierścienia – to nieskończoność uczuć, które nie kończą się, poruszając się po okręgu. Otwór ozdoby symbolizował portal, przez który energia przenika serce dziewczyny. Palec serdeczny miał stosunek do Afrodite – bogini miłości. Słowiańskie narody łączyli rytuał z bogiem Słońca – Yarilom, który był obrońcą życia na Ziemi. Bóstwo związane z palec serdeczny. Ukochanego dał gładki pierścień: wzory mogą zakłócić harmonię dekoracji.
Starożytni egipcjanie produkowali pierścienie z trzciny cukrowej, a rzymianie zmienili materiał na metalowy. I powodem tego była nie tylko praktyczność. Tak narzeczony potwierdzał prawo własności na swoją osobę. Pierścień stał się symbolem zakupy panny młodej.

Na której ręce nosi pierścień pomolvochnoe

Przed tym jak zrobić oferta, zakochany sam wybiera symbolicznego dekoracji. Jeśli dziewczyna zgadza się, to ona samodzielnie wkłada pierścionek na palec serdeczny prawej lub lewej ręce. To w większym stopniu zależy od miejsca zamieszkania i przynależności religijnej. Kiedy chłopak przyszedł "nie na dwór", młoda kobieta odrzuca propozycję i nie przyjmuje prezent. Ale jeśli ona włożyła pierścień, to jest oznaką miłości i przyszłych poważnych relacji. W niektórych nowoczesnych krajach do tej tradycji wielu panienki są bardzo lekko: don drogie ozdoby, a następnie rezygnują z małżeństwa. Ale są kraje, gdzie rytuał darowizny pomolvochnogo pierścienie ważniejsze ceremonii ślubnej, a zerwanie zaręczyn, jest poważnym grzechem.

Przed wystąpieniem ślubu

Młoda kobieta, wkładając pierścionek na serdeczny palec lewej (lub prawej) ręce, jest poślubionej: jej serce jest zajęte, a ona przygotowuje się do ślubu. Dzień zaręczyn, jest wyjątkowy. Początkowo młodych błogosławią rodzice w domu panny młodej, a następnie omówiono data wesela i inne rodzinne problemy. Obrzęd zaślubin odnosi się do sakramentu i odbywa się w wąskim gronie.
Amerykańska młodzież odnosi się do rytuału zaręczyny nie tak poważnie. Jej spędzają w małej restauracji w gronie rodziny i przyjaciół lub bez nich. Tutaj narzeczony wypowiada święte słowa i daje ukochanej pierścionek w celu wzmocnienia relacji.

Czy można nosić pomolvochnoe pierścień po ślubu

Zazwyczaj to facet daje pierścień z kamieniami, a zaręczynowy często pozbawione dodatkowych ozdób, dlatego ich połączenie jest właściwe. Podczas ceremonii zaślubin jego noszą na środkowy palec, a częściej po prostu kręcą. Niektóre zamężne panie noszą zaręczynowy i pomolvochnoe pierścień na jednym palcu. I jest to właściwe. Panienki z Europy pozostawić na nienazwanym paluszek lewej ręki oba akcesorium, ale ważne jest, aby ich harmonijne połączenie. Kolor, kształt, oprawa muszą idealnie do siebie pasować, więc, wbrew opisowi, młodzi idą wybierać pierścienie. Najlepiej zakupem biżuterii, biżuteria na zaręczyny i ślub powinien zajmować się narzeczony.
Po zawarciu małżeństwa pierścień można zdjąć i przechowywać na pamięci lub jak relikwię, pozostawić do przyszłej synowej, jeśli w rodzinie z czasem urodzi się syn. Gdzie nosić pomolvochnoe pierścień po ślubie, decyduje młoda żona. Zazwyczaj zamężne panie noszą go jako dodatkowa ozdoba na środkowy palec lub noszą tylko na domowe święta lub uroczystości.

Czy można strzelać pomolvochnoe pierścień do terminu ślubu

Ważne jest, aby pierścień było dostanie się na paluszek do ceremonii ślubnej. Robienie dekoracji nie można, a jego utrata jest uważany za zły omen. Nie wystawiają ostentacyjnie prezentować szerokiej publiczności i starają się zminimalizować kontakt z wodą. Panna młoda otrzymuje w prezencie unikalny dla niej egzemplarz biżuterii, który symbolizuje miłość i przyszłość rodzinne szczęście. Ale za okres zaręczyny pojawiają się różne sytuacje, z których każdy istnieje kilka zasad:
 • Jeśli decyzja dziewczyny było nieprzemyślane, to może zrezygnować z małżeństwa z powrotem pierścień pechowy narzeczonego.
 • Kiedy się ożenić zdanie młody człowiek, kobieta może zostawić pierścień sobie.
 • Jeśli narzeczony zginął lub zmarł, to panna młoda ma prawo nosić symbol przyjęcia do następnego zdania.
 • Jeśli małżeństwo trwała długo, to żona zastrzega sobie obrączkę, a pomolvochnoe oddać na znak, że małżeńskie zobowiązania rozwiążą.
 • Tak jak współczesne obyczaje różnią się wolnością, to, jak należy nosić pomolvochnoe i pierścionek zaręczynowy, decydują się młodzi. Ale najlepiej skupić się na tradycji, sprawdzone, i słuchać rad starszego pokolenia.
Uważa się, że jeśli z palca zdjąć pierścień – klucz do przyszłego szczęścia i dobrobytu, zdobywczyni ozdoby traci energię, a wraz z nią odchodzi radość, skraca się długość życia.

Piękne pierścionki na zaręczyny

Do jubilerski dekoracji do zaręczyny nie zawsze stawiają wysokie wymagania. Narzeczony z miłością wybiera pierścionek, koncentrując się nie na cenę, a na piękno. Dać pierścień z kamieniem, który niesie w sobie szczególną symbolikę, podwójna. Przy wyborze ważne jest metal, z którego wykonano biżuterię, i kamień, noszący w sobie magiczną moc:
 • złoto, symbolizujące miłość i bogate życie;
 • srebrny, posiada zdrowie i ochronę od zła;
 • miedź jako źródło płodności;
 • aluminium jako symbol rozumu i wiary w cud;
 • mosiądz, chroniąca od złego oka i oznacza zaangażowanie;
 • żelazo jako źródło mocy i siły.
Ale nowoczesne panienki nie tyle wierzą w magiczną moc metalu, ile w jego blasku i cena, dlatego zazwyczaj wybór pada na złoto lub srebro. Drogie pierścieniem można podbić serce ukochanej i pokazać swoją finansową wartość. Jaki powinien być produkt (z kamieniem lub bez niego) – to zależy od narzeczonego. Każdy kamień ma swoją symbolikę, w której kryje głęboki sens.
Dać pierścień proste, ale znacznie trudniej jest go wybrać. Aby to zrobić, trzeba przyjrzeć się bliżej do ukochanej: że ona woli, jakie kamienie nadają jej znak i wziąć pod uwagę szereg dodatkowych szczegółów. Tylko w tym przypadku wybranka otrzyma biżuterię swoich marzeń.

Klasyczny pierścionek na zaręczyny z ulubionej

Najczęściej na spotkania nadaje się klasyka, składający się ze złotej obręczy i klejnot w oprawie. Złoto pięknie w różnych odcieniach: białym, różowym lub żółtym. Nadaje się także platyna. Elegancki pierścionek z delikatnym obrzeżem i błyszczącym w promieniach słońca kamieniem – idealny pomolvochnogo dekoracji. Klasyk we wszystkich czasach odnosi się do win opcji. Kamień powinien być mały, różne kształty i kolory, ale zazwyczaj dają diament. Piękne i drogie klejnot było w zwyczaju dawać jeszcze w średniowieczu. Mu przypisane:
 • zdolność do wzmocnienia powstałe uczucia;
 • zachować lojalność;
 • do pokonania trudności i przeszkody na drodze życia.
Diament – kamień nie jest tania. I jeśli miłość nie jest w stanie pozwolić sobie na taki prezent, to pojawiły się odpowiedniki kamyczek: fianity i kryształy Swarovski. Są one zbliżone w odniesieniu do diamentu, tak jak mają stylowymi fasetowym z 57 ścianami. Ich cena jest znacznie niższa, a do odróżnienia od oryginału podlega tylko naprawdę profesjonalista. W epoce Wiktoriańskiej w jednym kółeczko łączyły się dwa lub trzy kamienie. Konstrukcja z dwóch skał symbolizuje połączenie pary, a trzech – prowadził po drodze teraźniejszości i przyszłości, pamiętając o przeszłości. Można kupić model, w którym trzech klejnotów są połączone w jedną całość. Inny wariant – gdy na środku znajduje się diament w otoczeniu innych kamieni.
Duży diament wybranka docenione, ale nosić niewygodne, szczególnie w chłodnym okresie roku. Ponadto, drogi kamień może przyciągnąć uwagę i wywołać zazdrość czy chęć się nim cieszyć.

Oryginalne pierścienie do wzruszające zaręczyny

Niezwykłe i jasne dziewczyny z kreatywnego myślenia pasują oryginalne wzory pierścionków zaręczynowych. Można zaproponować następujące opcje:
 • Z sercem – trochę banalne, ale wzruszające. Ważne jest, aby powiedzieć kilka ważnych słów, a o innych uczuciach "powie" pierścionek.
 • W połączeniu dwóch metali – jak łączenie dwóch bratnich dusz. Na przykład, utworzony z różowego i białego złota. To jest ozdoba pięknie wygląda z obrączką.
 • Kamień w otoczeniu małych błyszczących kryształów nazywają "Halo". Jasny klejnot wpłynie na serce wybranki.
 • Pakowacz kolorowych kamieni wokół złotej obręczy zdobyć serce swojej ukochanej.
Istnieją opcje z bardziej interesujące i odważne wzornictwo. Ale lepiej wcześniej "podglądać", co dziewczyna już się kręcą i że spodoba. Garnitur i fantazyjne warianty, które pozwolą mu pokazać oryginalność i znaleźć inną drogę do serca młodej damy.
Pierścień młody człowiek daje tylko swojej narzeczonej. Były przypadki, gdy pomolvochnym pierścieniem odarivalsya i młodzieniec, ale ten obrzęd nie chwyciło. Pierścień musi się różnić finezją, a pierścień – niewielkimi rozmiarami. Symbolizuje czystość i niewinność dziewczyny.

Ekskluzywne pierścionki na zaręczyny

Na spotkania można znaleźć ekskluzywne warianty biżuterii. Zamawiając pierścień w warsztacie, to na pewno wziąć do niewoli serce wybranki. Przecież ona otrzyma tylko ozdobą w świecie, w którym jej ukochany włożył swoją wyobraźnię i miłość. Pozwolić zamówić ekskluzywny produkt może nie każdy, zazwyczaj jest to możliwe tylko zamożny narzeczonego. Na wewnętrznej stronie często tworzą wskazówki, która utrzyma się na pamięć. To właśnie pierścień stanie się symbolem przyszłości nienaruszalnej europejskiej.

Jak prawidłowo wybrać pomolvochnoe pierścień

Akcesoria do zaręczyny symboliczny mu dużą wagę przykłada się do. Jest on noszony na serdeczny palec do ślubu, a następnie są przechowywane w pamięci przez całe życie. Rodzinna pamiątka może być przekazywane z pokolenia na pokolenie, udowadniając nienaruszalność związku małżeńskiego i zdolność do miłości. Aby dekoracja zdobywał należny status, należy wziąć pod uwagę:
 • upodobania i skłonności ukochanej;
 • obecność prostoty i oryginalności;
 • możliwości finansowe pana młodego;
 • rozmiar palca panny młodej;
 • kamień (kamienie szlachetne, które nie nadają się do starcia);
 • możliwość nosić pierścień po ceremonii ślubnej, łącząc go z różnymi ozdobami.
Co oświadczyny po zaręczynach, nie warto oszczędzać. Nawet klasykę można wybrać "z niespodzianką".
Nasze gwiazdy nie ustępują zagranicznym w kosztów i oryginalności pomolvochnykh krążków. Mikołaj Basków dał Oksana Fiodorowej dekoracji za 100 000 dolarów. I choć zaręczyny wykluczona, sam fakt miał miejsce. A oto tennisistke Anna Kurnikovoy ukochany pierścionek z różowym diamentem w 11 karat o wartości 6 000 000 dolarów.
Rosja jest bogata ślubne, tradycje, choć współczesna młodzież stopniowo odchodzi się od nich, licząc staromodne. Ale na pewno każda dziewczyna w głębi duszy marzy o pomolvochnom kółeczko i weselu jak o romantycznym i zapominayushchemsya wydarzeniu w serii kolejnych codzienności. I jeśli młody człowiek zdeterminowany, to podjęta dekoracji daje nadzieję, że wybranka będzie jego wiernym towarzyszem na całe życie.
Jeśli masz jakieś pytania - zostawiajcie je w komentarzach pod artykułem. My lub nasi goście z przyjemnością odpowiemy na nich
Takie Kuszące Pierścienie
Takie Kuszące Pierścienie
Takie Kuszące Pierścienie
07.02.19 Pierścienie / Biżuteria
Pierścień jest najbardziej popularną ozdobą, a nosić go jako talizmanu zaczął jeszcze w czasach pierwotnych. Od różnorodności nowoczesnych wyrobów oślepiony, co można
Pierścień Do Oferty Ręce i Serca, Jaki Pierścionek Dają, Gdy Sprawiają, że Oferta Dziewczynie
Wybrać pierścionek dla małżeństwa — sprawy skomplikowane, wymagające pewnej wiedzy. Trzeba, aby nie tylko pięknie wyglądało, ale było wygodne w noszeniu i odpowiadały
Pierścień Infinity Złoty i Srebrny, Pierścień ze Znakiem Nieskończoności, Symbol Wieczności
Koliste splot na pierścieniu nieskończoności, tworzące spójną całość, symbolizują wieczne przymierze. To był podstawą tradycyjnego projektowania relacji małżeńskich,
Pierścionki z Diamentami Czarnymi, Żółtymi i Różowymi, Piękne Kobiece i Męskie Pierścionki z Białego Złota, Platyny Lub z Ceramiki
Diamenty to najlepsi przyjaciele dziewczyny. Ta wypowiedź trudne wyzwanie, ponieważ kobiety kochają piękną biżuterię. Są różne rodzaje pięknych ozdób, jednak złoty
Falangovye Pierścienie ze Złota i Srebra, Podwójne z Zakrętu na Dwa Paliczki, Duże i Długie na Cały Palec
Kobiece ręce można ozdobić nie tylko oryginalny manicure, ale i niezwykłe ozdoby. Mogą one być ze srebra, złota lub nawet zwykłą biżuterią, najważniejsze jest tu coś
Pierścionki ze Złota, Które jest Zawsze w Modzie
Pierścionki ze Złota, Które jest Zawsze w Modzie
Pierścionki ze Złota, Które jest Zawsze w Modzie
11.04.19 Akcesoria / Pierścienie / Biżuteria
Pierścienie we wszystkich czasach były popularnych ozdób. Teraz noszą je kobiety, mężczyźni, a nawet dzieci jubilerów robią śmieszne miniaturowe pierścienie. Te ozdoby